Udostępnij
Tweetnij

Google Maps w tym miesiącu dostanie tryb incognito

Google Maps w wersji na urządzenia z systemem Android jeszcze w tym miesiącu dostanie tryb incognito. W ten sposób będzie można korzystać z aplikacji w trybie prywatności, który znamy m.in. z Chrome’a. Później tryb incognito dla Google Maps pojawi się także w wersji na iOS. Nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi.

Google Maps z funkcją incognito zapowiedziano już w maju na konferencji I/O 2019. Niedawno rozpoczął się program pilotażowy. Część użytkowników tej aplikacji ma już tryb prywatności. Teraz dowiadujemy się, że wszyscy właściciele telefonów z systemem Android otrzymają dostęp do tej funkcji w tym miesiącu. Potem przyjdzie czas na wersję dla iOS.

Mapy Google Maps tryb prywatności incognito jak włączyć kiedy w Android iOS

Google Maps ma otrzymać tryb incognito na Androidzie jeszcze przed końcem tego miesiąca. Konkretna data jednak nie została podana. Możliwe, że wynika to z faktu, że proces udostępniania funkcji będzie odbywać się etapami. Na to będzie potrzeba trochę czasu. Stąd też pewnie nie wspomniano nawet o przybliżonym terminie dostępności w wersji na iOS.

Aplikacja Google Maps tryb Incognito w Android Auto nawigacja prywatność

Google Maps z trybem incognito polepszy prywatność

Tryb incognito w Google Maps będzie działać na tej samej zasadzie, co w innych aplikacjach. To oznacza, że użytkowanie aplikacji będzie odbywać się w prywatności i nie będą zapisywane na koncie żadne informacje, które wyszukujemy w Mapach. Jego włącznie będzie bardzo proste. Będzie to można zrobić po dotknięciu awataru w prawym górnym rogu okna programu i następnie wybraniu nowej opcji. Powyżej widzicie zdjęcie, które prezentuje włączony tryb prywatności w aplikacji na Android Auto. Nie pozostaje więc nic innego, jak czekać na dostępność.

Zobacz także: Sklep Play dostaje nowe, użyteczne opcje

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij