Udostępnij
Tweetnij

Google Maps z trybem Incognito. Wiemy, jak to wygląda

Google Maps dostaną nową funkcję, która zwiększy prywatność. To tryb Incognito, który zapowiedziano już w trakcie konferencji I/O 2019. W ten sposób mamy okazję zobaczyć, jak to wygląda w aplikacji na Android Auto. Funkcja pojawia się w poglądowej wersji Google Maps i chętni testerzy już zostali powiadomieni o Incognito.

Google Maps mają dostać tryb Incognito, czego zapowiedź mogliśmy usłyszeć w trakcie majowej konferencji I/O 2019. Cóż, to funkcja, która ma zadbać o lepszą prywatność w trakcie użytkowania aplikacji. Ma ją Chrome czy YouTube, a teraz pojawi się także w Mapach. Mamy zdjęcie, które prezentuje nowość na przykładzie Android Auto.

Poniżej widzicie poglądową wersję aplikacji Google Maps z uruchomionym w Android Auto trybem nawigacji z opcją Incognito. Pasek postępu u góry ma czarny kolor. Można też dostrzec wyrównaną do środka frazę „tryb prywatności jest włączony”. Poniżej możecie jeszcze zobaczyć, jak to dokładnie wygląda w trakcie włączania.

Aplikacja Google Maps tryb Incognito w Android Auto nawigacja prywatność Aplikacja Google Maps tryb Incognito w Android Auto nawigacja prywatność

Tryb Incognito w Google Maps na razie w wersji poglądowej

Wspomniany tryb Incognito na razie nie jest dostępny w stałym wydaniu aplikacji Google Maps. Został dodany do poglądowej wersji Preview z numerkiem 10.26 i wyższym. Testowa grupa użytkowników została już poinformowana o nowości. Dzięki temu mają okazję ją wypróbować.

Warto dodać, że Google Maps w wersji na Android Auto otrzymało ostatnio nowe przyciski. Aplikacja cały czas jest rozbudowywana o nowe opcje. Po włączeniu trybu Incognito aplikacja nie będzie mogła zapisywać na koncie informacji o wpisywanych w wyszukiwarkę fraz, jak różnych miejsc i lokalizacji.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: AndroidPolice

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij