Udostępnij
Tweetnij

Google Maps w Android Auto dostaje nowe przyciski

Nowe Android Auto jest już wdrażane i w aplikacji Google Maps wprowadza nowe przyciski. Dotyczą one nawigacji i pojawia się m.in. kontrolka dla alternatywnych tras. Są też nowe przyciski wyszukiwania, docelowej lokalizacji czy menu z trójkropkiem. To pomniejsze usprawnienia w Google Maps, ale na pewno będą użyteczne.

Nowe Android Auto udostępniane jest już od jakiegoś czasu. Ostatnio Google potwierdziło, że po kilku próbach podmiany interfejsu rzeczywiście zaczyna go wdrażać u wszystkich. Pojawiają się także nowe usprawnienia w poszczególnych aplikacjach, jak chociażby Google Maps. To nowe przyciski pojawiające się w trybie nawigacji. Widać, że producent cały czas stara się dopieścić interfejs o przydatne funkcje.

Nowe przyciski w Google Maps znajdziecie po uruchomieniu w Android Auto trybu nawigacji. Jak dobrze wiemy, do tej pory w lewym dolnym rogu znajdowała się wcześniej tylko kontrolka dla ustawień. Jednak teraz pojawiają się cztery nowe, które umieszczono obok. Widzicie je na załączonych zdjęciach.

Nowy Android Auto nawigacja Google Maps nowe przyciski Nowe Android Auto nawigacja Google Maps nowe przyciski

Nowe przyciski w Google Maps z nowego Android Auto z pewnością się przydadzą

Jak nietrudno zauważyć, pierwszym nowym przyciskiem jest ten dla alternatywnych tras. Następnie mamy wyszukiwarkę i docelowe miejsce. Jest też menu z trójkropkiem, które daje dostęp do innych opcji. To zmiany, które z pewnością są na plus, choć nie każdy tak uważa.

Użytkownicy ogólnie są zadowoleni z faktu, że nowe Android Auto w aplikacji Google Maps wprowadza nowe przyciski. Jednak część osób stwierdza, że zabierają one niepotrzebnie miejsce na ekranie. Oczywiście, jeśli komuś nie są przydatne, bo w trakcie nawigacji nie korzystają z dodatkowych opcji, to można się z tym zgodzić. Jednak u większość powinna być to zmiana, która spotka się z uznaniem.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: Reddit (2)

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij