Udostępnij
Tweetnij

WhatsApp na Androida i iPhone’y wprowadzi reklamy

WhatsApp to komunikator, którego właściciele jest Facebook. Zarówno w wersji na Androida, jak i Phone’y wkrótce pojawią się reklamy. Elementy sponsorowane zostaną wprowadzone wraz z WhatsApp Status. To swego rodzaju Stories dla popularnej aplikacji. Reklamy mają pojawić się w komunikatorze z przyszłym roku.

WhatsApp to jedna z najpopularniejszych aplikacji na świecie. Jej właścicielem jest Facebook, a więc było pewnym, że prędzej czy później pojawią się w niej z pewnością reklamy. Tak stanie się już w przyszłym roku i dotyczy to komunikatora zarówno w wersji na urządzenia z systemem Android, jak i iPhone’y.

Facebook zapowiedział, że monetyzacja komunikatora rozpocznie się w 2020 roku. Pojawi się tak zwany WhatsApp Status i to właśnie z nim zostaną wprowadzone reklamy. Są też nowości z zakresu usług dla biznesu. Mają oni otrzymać większe możliwości z zakresu wysyłania wiadomości. Będą też nowe opcje z prezentowaniem produktów.

https://twitter.com/MattNavarra/status/1130811380590895104

WhatsApp dostanie także ciemny motyw

Wiemy, że Facebook prowadzi także prace nad ciemnym motywem. Dark mode jest już ukryty w testowych wydaniach aplikacji, ale nie można go ot tak po prostu sobie włączyć. To wymaga wprowadzania pewnych zmian w aplikacji i dopiero wtedy tryb ciemny można aktywować. Niedawno mogliśmy go zobaczyć na zrzutach ekranowych.

WhatsApp był w zasadzie skazany na reklamy. Facebook kupił ten komunikator kilka lat temu i było pewnym, że z czasem pojawią się elementy sponsorowane. Podobnie uczyniono z Instagramem, który obecnie jest wielką platformą do zarabiania pieniędzy na reklamodawcach.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: Twitter

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij