Udostępnij
Tweetnij

WhatsApp dostanie tryb nocny. Możliwe, że tak Facebook nazwał dark mode tej aplikacji

WhatsApp również dostanie dark mode, a teraz dowiadujemy się, że Facebook przygotowuje także tryb nocny. Nie wiadomo jednak, czy nie jest to jedna i ta sama funkcjonalność, a po prostu zmieniono dla niej nazwę. To również jest możliwe. WhatsApp na Androida powinien otrzymać wsparcie dla trybu ciemnego w niedługim czasie.

WhatsApp na Androida dostanie dark mode, o czym wspominaliśmy wam już w marcu. Wtedy mogliśmy zobaczyć, jak to mniej więcej wygląda. Teraz WaBetaInfo powraca z nowym informacjami na ten temat. Serwis potwierdza, że nowa funkcja to tryb nocny i nad tym Facebook prowadzi obecnie prace. Nie można tego jednak ot tak po prostu sobie włączyć.

WhatsApp beta na urządzenia z systemem Android z numerkiem 2.19.139 zawiera ukryty tryb nocny. Pojawia się taka nazwa, a nie dark mode czy ciemny motyw, jak to nazywano wcześniej. Poniżej widoczne są trzy zrzuty ekranowe, na których to widać. Widać, że tło nie jest czarne, a w odcieniu ciemnoszarym. Serwis źródłowy dodaje, że zielony przycisk prawdopodobnie z czasem przyjmie jasną postać. Na razie są prowadzone prace i jeszcze wiele może się tu zmienić.

WhatsApp komunikator darko mode tryb ciemny motyw tryb nocny Android Facebook WhatsApp komunikator darko mode tryb ciemny motyw tryb nocny Android Facebook WhatsApp komunikator darko mode tryb ciemny motyw tryb nocny Android Facebook

Tryb nocny w WhatsApp na razie nie do włączenia

To co zobaczyliście na załączonych zrzutach ekranowych rzeczywiście prezentuje tryb nocny w WhatsApp. Jednak funkcji nie można ot tak sobie włączyć przełącznikiem. Plik APK wymaga dekompilacji, gdzie następnie pewnie trzeba zmienić jakąś wartość dla wybranej flagi czy inne ustawienie. Wtedy to się pojawia. WaBetaInfo wyjaśnia też, że tryb nocny może zostać wprowadzony w towarzystwie dark mode. Wtedy byłby na przykład włączany wieczorem. Choć pewnie Facebook zdecyduje się na jedną z tych funkcji, bo ich działanie jest zbyt podobne.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: WaBetaInfo

Dritone

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij