Udostępnij
Tweetnij

Firefox 67.0 opóźniony. Mozilla po awarii z dodatkami usunie dane telemetryczne

Firefox 67.0 nie zadebiutuje w zaplanowanym terminie. Mozilla zdecydowała się opóźnić debiut tej przeglądarki internetowej. Nastąpiło to po awarii z dodatkami, która miała miejsce w weekend. Ponadto dowiadujemy się, że Mozilla planuje usunąć dane telemetryczne. Zebrane do momentu, aż Firefox otrzyma ostateczną poprawkę.

Firefox 67.0 miał zadebiutować już 14 maja. Mozilla jednak opóźnia premierę przeglądarki i dowiadujemy się, że debiut tej wersji odbędzie się tydzień później, czyli 21 maja. Zmiany w terminarzu związane są z awarią dodatków, która miała miejsce kilka dni temu. Wiemy też, że fundacja sprawująca pieczę nad liskiem planuje usunąć dane telemetryczne, które zostaną zebrane do momentu całkowitego usunięcia błędów.

Firefox 67.0 ma zadebiutować już w momencie, gdy nie będą występować żadne problemy i dodatki będą działać bez zarzutu. Zanim to jednak nastąpi, to wspomniane błędy trzeba zażegnać. W ostatnich dniach lisek otrzymał już dwie pomniejsze aktualizacje, które miały usuwać problemy z rozszerzeniami. Jednak jeszcze nie wszystko udało się naprawić.

Mozilla Firefox 67.0 dodatki awaria kiedy premiera dane telemetryczne

Opóźnienia w premierze wydania z numerem 67.0 nie mają jednak mieć wpływu na cały terminarz wydawniczy przeglądarki. Mozilla dodaje, że Firefox 68.0, czyli kolejna odsłona, zadebiutuje już we wcześniej zaplanowanym terminie, czyli 9 lipca. Pozostałe wydania także nie będą opóźnione.

Firefox 67.0 pozwoli na różne instalacja przeglądarki

Jedną z ciekawszych nowości, które wprowadzi Firefox 67.0 jest możliwość dokonywania różnych instalacji obok siebie. Odrębne profile instalacji to funkcja, o którą użytkownicy liska prosili od dawna. Mozilla w końcu wysłuchała tych próśb. Wraz z kolejną odsłoną programu będzie to opcja, która zostanie domyślnie włączona.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z kwietnia

źródło: TechDows

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij