Udostępnij
Tweetnij

Nie działają dodatki dla przeglądarki Firefox. Mozilla je wyłączyła

Firefox sprawia dziś problemy. Nie działają dodatki i wynika to z faktu, że Mozilla wyłączyła je celowo. Spowodowane jest to wygasłym certyfikatem. Twórcy popularnej przeglądarki jednak pracują w pocie czoła, aby dodatki dla aplikacji Firefox zaczęły działać ponownie. To nie pierwszy raz, gdy występuje taka awaria z rozszerzeniami.

Firefox sprawia dziś problemy u użytkowników popularnej przeglądarki. Jeśli zauważyliście, że dodatki nie działają, to spieszymy was uspokoić, iż nie jest to waszą winą. To awaria i Mozilla wyłączyła rozszerzenia w programie celowo. Spowodowane jest to problemem z certyfikatem, który najprościej w świecie wygasł.

Podobne problemy z dodatkami zauważono już trzy lata temu. Wtedy Firefox również mógł mieć większą awarię. Mozilla wyjaśnia, że już szuka rozwiązania błędów. W niedługim czasie rozszerzenia dla popularnej przeglądarki zapewne znowu będą działać. Informacje mają być przekazywane na Twitterze programu.

Mozilla Firefox nie działają dodatki wtyczki rozszerzenia awaria

Firefox pozwala włączyć dodatki, które nie działają

Jeśli nie możecie z jakiegoś powodu czekać, aż Mozilla upora się z tą awarią, to istnieje pewne obejście problemu. Musicie jednak wtedy zainstalować przeglądarkę Firefox Nightly lub edycję deweloperską. Potem na pasku adresu trzeba wpisać about:config i odnaleźć xpinstall.signatures.required, którego wartość trzeba ustawić na False. Nie jest to zbyt proste i jeśli nigdy wcześniej nie wprowadziliście tego typu modyfikacji, to lepiej poczekać, aż problem zniknie samoistnie. Zapewne w niedługim czasie awaria zostanie zażegnana.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z kwietnia

źródło: Engadget

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij