Udostępnij
Tweetnij

YouTube na telewizory z Android TV dostaje nowe funkcje

YouTube na telewizory z systemem Android TV otrzymał aktualizację, która wprowadza pewne nowości. Google zdecydowało się dodać menu, które pozwala na proste dodanie filmu na listę do obejrzenia później lub dowolnej innej playlisty. Odbywa się to poprzez dłuższe przytrzymanie na miniaturce wideo.

YouTube na telewizory z systemem Android TV po cichu otrzymał pomniejsze uaktualnienie, które wprowadza ciekawą nowość. Google wdraża menu, które pozwala na proste zachowywanie filmów na playlistach. Po raz pierwszy nowość dostrzeżono w aplikacji na Nvidia Shield. Jednak na pewno pojawi się także na innych sprzętach.

Nowa funkcja w YouTube na Android TV pozwala wywołać nowe menu poprzez dłuższe przytrzymanie na miniaturce filmu. Wtedy pojawiają się opcje, które widzicie na poniższych zrzutach ekranowych udostępnionych przez serwis 9to5Google. Widzimy, że wideo można zachować na liście do obejrzenia później. Istnieje także sposobność zachowania wideo na dowolnej, własnej playliście.

YouTube na Android TV telewizory Smart TV nowości Google nowe menu YouTube na Android TV telewizory Smart TV nowości Google nowe menu YouTube na Android TV telewizory Smart TV nowości Google nowe menu

Nowe menu w YouTube na Android TV pojawia się na ekranie domowym lub w sekcji subskrypcji. Wcześniej filmy można było zachowywać do obejrzenia później dopiero po włączeniu materiału. Jest to więc całkiem spore udogodnienie.

YouTube z nową funkcją nie tylko na Android TV

Nowa opcja na razie pojawiła się w aplikacji na telewizory z systemem Android TV. Jest jednak niemal pewnym, że pojawi się także na innych sprzętach, jak chociażby Apple TV z systemem tvOS oraz pozostałych platformach, gdzie jest dostępna ta aplikacja Google. Nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi. Zapewne w bardzo niedługim czasie.

Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij