Udostępnij
Tweetnij

Facebook z nową ikonką w aplikacji na iPhone’y

Facebook na iOS dostał nową ikonkę. Nastąpiło to po tym, jak aplikacja została odświeżona i bazuje na projekcie FB5. Użytkownicy iPhone’ów mogą już pobierać z App Store aktualizację, gdzie pojawia się nowa ikonka z jaśniejszym tłem. Oczywiście, to tylko kosmetyczna zmiana, bo w ostatnim czasie nowości wprowadzono więcej.

Facebook doczekał się odświeżenia w trakcie konferencji F8. Wtedy Mark Zuckerberg i spółka ujawnili, że aplikacja mobilna dostanie nowy wygląd oparty na projekcie FB5 i zmianie ulegnie część funkcjonalności. Teraz użytkownicy iPhone’ów dostali nową ikonkę. Pojawia się ona w ostatniej aktualizacji aplikacji na iOS, którą już możecie pobrać z App Store.

Nowa ikonka Facebooka została wprowadzona po kilku latach od ostatniej modyfikacji. Na tym polu przez ostatni czas nic się nie działo. Jeśli użytkujecie popularną aplikację na iPhone’ach, to pewnie zauważyliście już, że jest ona po prostu jaśniejsza. Zdecydowano się na rozjaśnienie niebieskiego tła.

Nowa ikonka Facebook na iOS iPhone

Facebook przy okazji podmienił zrzuty ekranowe dostępne w opisie aplikacji w App Store. Prezentują one już nowy wygląd oparty na projekcie FB5, który nie tylko zmienia wygląd i pozbywa się niebieskich motywów. To duża aktualizacja aplikacji, gdzie zdecydowano się skupić na grupach i innych funkcjach społecznościowych. Tradycyjny newsfeed usunięto na dalszy plan.

Nowa ikonka aplikacji Facebook na iPhone’y z tym samym odcieniem niebieskiego, co ma Messenger

Nowa ikonka Facebooka, jeśli przyjrzeć jej się z bliska, ma tak naprawdę ten sam odcień niebieskiego tła, który znajduje się w ikonie komunikatora Messenger. Zapewne więc zmiana została dobrze przemyślana.

Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło: 9to5mac

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij