Udostępnij
Tweetnij

Nowy Facebook i Messenger dla Windows 10 i macOS zaprezentowane na F8

Facebook zaprezentował zmiany, które trafią do głównej aplikacji. Na F8 został też pokazany nowy Messenger, który trafi także na komputery z Windows 10 i macOS. W pierwszej kolejności Facebook odświeży aplikację na smartfony. Desktopowa wersja komunikatora Messenger zostanie udostępniona później w tym roku.

Facebook i Messenger doczekają się w tym roku wielu zmian, które Mark Zuckerberg ujawnił w trakcie konferencji F8. Główna aplikacja zostanie przeprojektowana i nowości najpierw trafią na smartfony. Potem także do wersji webowej serwisu. Natomiast komunikator ma być lżejszy i trafi z czasem także na komputery z systemami Windows 10 i macOS.

Nowy Facebook najpierw na Androida i iOS

W niedługim czasie nowy Facebook ma trafić na smartfony z iOS i Androidem. Aplikacja zostanie przeprojektowana i ma teraz skupiać się głównie w około wydarzeń oraz grup, gdyż są to często użytkowane przez internautów funkcje. Pojawią się nowe narzędzia i layout, gdzie news feed zostanie odsunięty na dalszy plan. Później w tym roku zmiany zostaną wprowadzone również zmiany do wersji webowej.

Nowy Facebook Messenger desktop dla WIndows 10 macOS F8

Nowy Messenger trafi na Windows 10 i macOS

Na F8 został pokazany także nowy Messenger na urządzenia z systemami Windows 10 i macOS, który przed konferencją doczekał się przecieku. Prosili o to użytkownicy popularnej aplikacji, którzy chcieli mieć możliwość komunikowania się na różnych platformach. Program ma być dostępny później w tym roku. Facebook nie podał jednak nawet przybliżonego terminu. W wersji mobilnej ma pojawić się możliwość wspólnego oglądania filmów w wideoczacie.

Nowy Facebook Messenger desktop dla WIndows 10 macOS F8

Messenger doczeka się także nowości w przypadku aplikacji mobilnej. Obecnie Facebook prowadzi prace pod kryptonimem LightSpeed. Mają one na celu odchudzić i przyspieszyć popularny komunikator. Jego instalator ma waży tylko 30 MB, czyli o około 70 MB mniej niż obecnie.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje mobilne na Androida

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij