Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google także w wyszukiwarce Google.com, bo dlaczego nie

Asystent Google jest wszędzie. Tak naprawdę to prawie wszędzie, ale gigant z Mountain View doszedł do wniosku, że może też pojawić się w mobilnej wersji Google.com. Popularna wyszukiwarka internetowa dostaje nową ikonkę, której dotknięcie powoduje, że Asystent w telefonie po prostu się uruchamia. Na razie nie widzą tego wszyscy użytkownicy.

Asystent Google wkrótce przemówi po polsku. Prawdopodobnie nastąpi to u wszystkich użytkowników z kraju już 15 stycznia. Wiemy, że na rynku jest coraz więcej urządzeń z tą funkcją. Gigant z Mountrain View jednak cały czas szuka sposobów na spopularyzowanie Asisstanta. Dlatego zdecydował, że jego wyszukiwarka internetowa dostanie nową ikonkę.

W mobilnej wersji wyszukiwarki Google.com pojawia się nowa ikonka, którą widzicie poniżej. Tak, to Asystent i jej dotknięcie sprawi, że zostanie uruchomiona funkcja. Co ciekawe, u wybranych użytkowników zaczęła się pojawiać już w listopadzie zeszłego roku. Teraz jednak widzi ją coraz więcej osób, a więc gigant z Mountain View zdecydował się pewnie na jej szersze wdrożenie.

Asystent Google.com wyszukiwarka internetowa

Asystent Google pojawia się w najpopularniejszej wyszukiwarce na smartfonach. W wersji przeglądarkowej na desktopach tego nie widać. Ikonkę można dostrzec obok przycisku uruchamiającego aplikacje. Niedługo pewnie będzie ona widoczna u coraz większej ilości użytkowników.

Asystent Google jest coraz popularniejszy

Asystent Google to funkcja, która staje się coraz popularniejsza. Świadczy o tym dużo nowego sprzętu, który prezentowany był w tym tygodniu na targach CES 2019 w Las Vegas, które dobiegły końca wczoraj. Tam też zapowiedziano nowe opcje. Niedługo też funkcja będzie ogólnie dostępna w Polsce, bo na razie dostęp ma tylko część osób. Wszystko stanie się jasne dokładnie 15 stycznia, bo wtedy odbędzie się specjalne wydarzenie w Warszawie.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z grudnia

źródło: AndroidPolice

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij