Udostępnij
Tweetnij

Google Pay z opcją zmiany nazwy karty

Google Pay, czyli do niedawna Android Pay, ma wiele funkcji, o których pewnie nie słyszeliście. Ostatnio pojawiły się jednak nowe plotki, które sugerowały, że aplikacja doczeka się możliwości zmiany nazwy dla poszczególnych kart. Teraz taka opcja została wprowadzona do testowej wersji aplikacji. Ne wiadomo czy trafi do wszystkich użytkowników.

Google Pay daje możliwość zapłaty naszym telefonem. Taka opcja jest dostępna już od dawna, jednak do tej pory firma z Mountain View nie umożliwiała nadawanie nazw dla poszczególnych kart w tej usłudze. Już od jakiegoś czasu pojawiały się wieści o tym, że taka opcja może być wprowadzona. Teraz stało się to faktem.

Google Pay do tej pory nie miało możliwości zmiany nazwy, jednak teraz w końcu taką opcję dodano. Dodawania nazwy jest bardzo proste. Wystarczy, że po prostu dotniemy wybranej przez nas karty w aplikacji Google Pay, następnie zjedziemy na sam dół ustawień. Znajdziecie tam możliwość zmiany nazwy dla danej, wybranej karty. Możecie wpisać tam, co tylko się wam podoba. Przykładowe zrzuty ekranowy poniżej.

Google Pay zmiana nazwy karty

Google Pay z opcją zmiany nazwy karty, ale bez zmiany nazwy konta bankowego

Taka opcja jednak nie działa z kontami. Chwilowo nie wiadomo czy firma zdecyduje się również na to, by opcję nazw dla poszczególnych kont w różnych bankach również zmieniać dla własnych upodobań. Może to ułatwić identyfikacje danego konta u użytkowników. Szczególnie, jeżeli przykładowo mamy dwa konta w tym samym banku.

Najnowsza opcja jest dostępna, ale nie u wszystkich. Jak się okazuje, opcja jest dostosowana jedynie dla wybranych. Nie wiadomo, kiedy i czy będzie dostępna dla innych użytkowników. Możliwe jednak, że firma niedługo zdecyduje się na dodanie takiej funkcji u wszystkich użytkowników korzystających z opcji płatności telefonem.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z grudnia

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij