Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google integruje się z aplikacją Mapy Google. Nowości jest więcej (CES 2019)

Google postanowiło ujawnić wiele ciekawych nowości podczas tegorocznych targów CES 2019. Firma powiedziała więcej na temat Assistant Connect. Wiemy już, że Asystent będzie miał znacznie więcej funkcji i będziemy mogli z niego korzystać nawet przy zablokowanym telefonie. Pojawiło się też kilka inteligentnych urządzeń wspierających aplikację Asystent Google. Jest też lepsza integracja z aplikacją Mapy Google.

Google przedstawiło podczas targów CES 2019 podgląd Google Assistant Connect. Jest to platforma dla producentów urządzeń, która wprowadza Asystenta do produktów w łatwy sposób. Firma ogłosiła także, że Asystent zagości Sonos One i Sonos Beam. Poinformowała też, że w tym roku współpracuje z jeszcze większą liczbą marek, aby wprowadzić na rynek nowe urządzenia do inteligentnego domu. Na liście są między innymi urządzenia podłączone do Whirlpool czy inteligentna mikrofalówka GE. Jest też mocniejsza integracja z aplikacją Mapy Google.

Asystent może pomóc w nawigowaniu w aplikacji Mapy Google na Androida i iOS. Wystarczy nasz głos, aby udostępnić czas przybycia przyjaciołom i rodzinie, odpowiadać na wiadomości tekstowe, odtwarzać muzykę i podcasty, wyszukiwać miejsca na trasie, dodawać nowe przystanki i automatycznie zmieniać tekst wiadomości. W systemie Android Asystent pracuje z usługami przesyłania wiadomości w aplikacjach WhatsApp, Messenger, Hangouts, Viber czy Telegram.

asystent google mapy google ces 2019

Firma potwierdziła, że wkrótce użytkownicy będą mogli sprawdzić status lotu, zaczynając od lotów z United Airlines. Będą również mogli zapisać i pobrać swoją kartę pokładową, wszystko za pomocą Asystenta na Androida lub iOS. Asystent będzie również aktywnie powiadamiał, gdy lot będzie gotowy do odprawy. Można będzie również zarezerwować pokój za pomocą Asystenta. Lista partnerów jest aktualnie jednak dość uboga.

Mapy Google z integracją z aplikacją Asystent Google to dopiero początek

Firma poinformowała, że udostępni więcej informacji o programie Assistant Connect. Google będzie informowało o tym, w jaki sposób producenci urządzeń mogą uzyskać dostęp do tej technologii jeszcze w tym roku. Na CES 2019 Whirlpool pokazał również nowy inteligentny wyświetlacz KitchenAid z Asystentem. Urządzenie prowadzi użytkownika przez przepisy kulinarne z Yummly i jednocześnie kontroluje urządzenia inteligentnego domu. Ma 10-calowy wyświetlacz i jest wodoodporny. Asystent Google trafi również do wspomnianych Sonos One i Sonos Beam.

asystent google mapy google ces 2019

Firma ogłosiła też, że Asystent odpowie na nasze pytania, nawet gdy telefon jest zablokowany. Aktualizacja będzie dostępna na wszystkich urządzenia z Androidem w ciągu najbliższych kilku tygodni. Wprowadza także tryb Tłumacza, który jest nową funkcją na urządzeniach Home i Smart Display, gdzie możesz poprosić Asystenta o pomoc w rozmowach w kilkudziesięciu językach. Ta funkcja będzie dostępna w ciągu kilku dni.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z grudnia

Źródło

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij