Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google nie dość, że wkrótce po polsku, to trafi na Samsung Smart TV

Asystent Google po polsku wkrótce ma być dostępny dla wszystkich użytkowników w kraju. Teraz dowiadujemy się, że aplikacja znajdzie się także w telewizorach Samsung Smart TV. Ma to nastąpić w przyszłym roku. To świetna wiadomość dla użytkowników w Polsce. Asystent Google ma być dostępny po polsku od przyszłego miesiąca.

Asystent Google po polsku będzie dostępny dla wszystkich użytkowników w kraju od przyszłego miesiąca. Tymczasem Variety raportuje, że aplikacja trafi na telewizory Samsung Smart TV. Koreańczycy pracują nad przeniesieniem aplikacji bezpośrednio z gigantem z Mountain View. Prawdopodobnie od oficjalnej zapowiedzi dzieli nas już tylko kilka tygodni.

Jeśli informacje ujawnione przez Variety są prawdziwe, to Asystent Google na telewizory Samsung Smart TV zostanie ogłoszony już w przyszłym miesiącu. Mówi się, że może to nastąpić w trakcie targów elektroniki CES 2019. To impreza, która odbędzie się w Las Vegas w dniach 8-12 stycznia przyszłego roku. Prawdopodobnie wtedy poznamy szczegóły.

Samsung Smart TV Asystent Google Assistant po polsku kiedy

Asystent Google jest już dostępny na telewizorach, ale z systemem Android TV. Smart TV marki Samsung pracują pod kontrolą Tizena. Dlatego w tym przypadku trzeba napisać dedykowaną aplikację niemal od podstaw. Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie funkcja będzie dostępna oraz na jakich dokładnie telewizorach Samsunga się pojawi. To powinno wyjaśnić się w styczniu.

Asystent Google po polsku na razie dla wybranych

Prawda jest taka, że Asystent Google po polsku jest już dostępny u części użytkowników z kraju. Firma z Mountain View co jakiś czas włącza funkcję na części kont i przez ostatnie tygodnie trochę ich przybyło. Co nie zmienia faktu, że wiele osób cały czas czeka. Wszystkie karty zostaną wyłożone na stół już 15 stycznia w trakcie spotkania w Warszawie.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z listopada

źródło: Variety

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij