Udostępnij
Tweetnij

Instagram z nową funkcją – Twoja Aktywność

Instagram oraz Facebook już dawno temu miały dostać dodatkową opcję. Jest nią najnowsza opcja w zakładce Twoja aktywność. Pozwala ona na sprawdzenie, ile dokładnie czasu spędzamy korzystając z aplikacji. Dodatkowo możemy zarządzać swoim czasem. Pierwsza ze wspomnianych aplikacji już otrzymała najnowsze zmiany.

Instagram oraz Facebook miały już dawno doczekać się nowej, ciekawej funkcji. Ma ona za zadanie informować użytkownika, ile dokładnie spędza czasu podczas korzystania ze wspomnianych aplikacji. Choć w przypadku drugiej z wymienionych aplikacji będziemy musieli jeszcze poczekać, to pierwsza z nich już odstaje powoli tę opcję.

Instagram rozpoczął wdrażanie funkcji aktywności. Obejmuje ona narzędzia do ustawiania dziennych limitów czasowych i opcję tymczasowego wyciszania powiadomień push. Funkcję można znaleźć w rozwijanym menu w prawym górnym rogu strony profilu.

instagram twoja aktywność 4

Wspomniana opcja, jak widać na załączonych obrazkach, pozwala użytkownikom na ustawianie, jak długo mogą danego dnia korzystać z aplikacji bez powiadomień push. Mają przy ty dość sporo opcji ustawień godzinowych. Aplikacja pokazuje również, ile dokładnie czasu spędziliśmy średnio w tym tygodniu korzystając z Instagrama. Co więcej, możemy ustawić sobie przypomnienie, kiedy limit czasu na korzystanie z aplikacji, ustawiony przez nas, się skończył.

Instagram już z nowościami, na Facebooka musimy poczekać

Informacje pokazują czas spędzony z aplikacją w ciągu ostatnich 7 dni. Facebook twierdzi, że w ten sposób chce dać użytkownikom większą kontrolę nad daną aplikacją, co ma przełożyć się na ich zdrowie psychiczne. Instagram powoli otrzymuje wspomniane zmian. U mnie w wersji na iOS są już widoczne. Jeżeli jeszcze nie widzicie tych zmian, po prostu uzbrójcie się w cierpliwość. Wkrótce powinny się one pojawić.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z października

Źródło: TheVerge

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij