Udostępnij
Tweetnij

Zdjęcia Google 4.5 mogą dostać opcję przywracania kopii zapasowych podczas ładowania

Zdjęcia Google 4.5 są już dostępne do pobrania. Aplikacja w nowej wersji otrzymała bardzo mało znaczących zmian, jednak dodano również nowe linie do kodu źródłowego. Można z nich wyczytać, że aplikacja doczeka się wkrótce usuniętej w minionym roku opcji robienia kopii zapasowych zdjęć jedynie podczas ładowania.

Zdjęcia Google mają wiele ciekawych funkcji, jednak wciąż dostają nowe. Tym razem wersja 4.5 nie dodała wiele nowości, a już nie takich, o których warto by wspominać. Pojawiło się za to wiele zmian w kodzie aplikacji, które sugerują, że wkrótce możemy spodziewać się funkcji, która kiedyś była już dostępna.

Google zdecydowało w ubiegłym roku, że należy usunąć ustawienie, które mówiło o tym, iż kopie zapasowe powinny być robione tylko podczas ładowania. Ustawienie nie zostało całkowicie usunięte, ale zostało ukryte przed wszystkimi, którzy nie mieli go jeszcze włączonego. Wiele osób mówiło jednak głośno o tym, że powinno się taką funkcję przywrócić. Linia kodu nie określa jasno, jak będzie działała ta opcja, jednak można z niej wywnioskować, że będzie uruchamiała się przy słabej baterii w telefonie czy tablecie.

Zdjęcia Google z nowymi opcjami do pracy w tle

Zdjęcia Google wykonują w tle dużo pracy. W zależności od okoliczności może to być tworzenie kopii zapasowych danych, przetwarzanie wideo lub synchronizacja z serwerem. Aby poinformować użytkowników o tym procesie, zostanie dodanych kilka dodatkowych widżetów. Pierwszym będzie informacja o tym, że należy naładować telefon przed wykonaniem tworzenia kopii zapasowych zdjęć. Druga wiadomość poinformuje użytkowników, że usługa zamierza przetwarzać filmy.

Zdjęcia Google 4.5 są już dostępne do pobrania. Zmian nie jest dużo, jak już wspominaliśmy, jednak jeśli chcielibyście je już zobaczyć, możecie pobrać aplikację ze Sklepu Play. Jeśli jeszcze jej nie widzicie, możecie skorzystać z pliku APK. Znajdziecie go pod tym adresem. Takie pliki bywają jednak niebezpieczne, więc robicie to na własną odpowiedzialność.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z października

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij