Udostępnij
Tweetnij

Phil Schiller i Anand Shimpi zachwalają Apple A12X z iPadów Pro

Apple A12X to najnowszy procesor giganta z Cupertino. Firma chwaliła się nim nie raz. Teraz szef marketingu firmy, Phil Schiller, i ekspert od chipów Apple, Anand Shimpi, postanowili dodać kilka słów na temat tej technologii w najnowszym wywiadzie dla Ars Technica. Mówią w nim między innymi o polityce firmy odnośnie tworzenia procesorów.

Apple A12X znowu zbiera pochwały. Szef marketingu firmy, Phil Schiller, i ekspert od chipów Anand Shimpi, powiedzieli kilka słów się na ten temat w wywiadzie. Przedstawili proces wdrożenia układu SoC do tabletu iPad Pro. Podali też kilka informacji na temat technik opracowywania procesorów w firmie.

Apple A12X to 8-rdzeniowy układ z czterema rdzeniami wydajnościowymi, z których wszystkie mogą być aktywne jednocześnie. iPad Pro jest pierwszym tego typu urządzeniem zdolnym do jednoczesnego korzystania z tak wielu rdzeni jednocześnie. Każdy rdzeń jest, jak mówi Shimpi, szybszy i bardziej wydajny niż GPU w poprzedniej generacji, A10X. Prowadzi to do dwukrotnie lepszej wydajności grafiki. Dzięki większej przepustowości pamięci procesora wyniki są lepsze niż to, co można uzyskać na iPhonie dzięki obciążeniom mogącym skorzystać z dwukrotnie większego podsystemu pamięci. Apple pobiera zawartość z komputera, profiluje ją i wykorzystuje dane do napędzania swoich architektur w procesorze.

Apple A12X to nie jedyny nowy układ firmy z Cupertino

Shimpi powiedział, że firma chce się upewnić, że może wykonać jakąkolwiek wizję dla danego produktu. Schiller twierdzi natomiast, że Apple nieustannie dąży do zwiększenia wydajności nie dlatego, że konkuruje z innymi firmami firmy, ale dlatego, że pracownicy są pasjonatami w zakresie ulepszania produktów dla użytkowników. Dodaje również, że sukces bazuje na tym, że zespoły projektujące wciąż ze sobą współpracują.

Przeczytaj także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Tak go dodasz we własnym telefonie

Źródło: MacRumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij