Udostępnij
Tweetnij

Google z nowymi wynikami wyszukiwania

Google wciąż wprowadza uaktualnienia dla swoich aplikacji. Na liście jest nie tylko dostosowywanie ich do wyglądu Material Theme, ale również dodawanie nowych funkcji. Na liście jest chociażby nowa forma wyszukiwania w wyszukiwarce. Kiedy teraz będziemy wyszukiwać frazy, dostaniemy więcej dokładniejszych informacji na dany temat.

Google wprowadza nowy sposób na uzyskanie wyników wyszukiwania. Wyszukiwarka będzie, jak mówi firma, teraz bardziej dokładnie pokazywać wyniki. Chodzi tutaj między innymi o zawarte na stronie wyszukiwania pierwsze wyniki oraz wyniki porównywania dwóch obiektów.

Nowa forma wyszukiwania ma wskazywać na bardziej istotne informacje i, jak twierdzi firma z Mountain View, pozwala uzyskać wgląd w wiele aspektów danego tematu za pomocą jednego wyszukiwania. Przy następnym wyszukiwaniu porównującym dwie jednostki lub produkty wynik wyszukiwania pokaże panel z zestawem odpowiednich tematów do zbadania.

google wyniki wyszukiwania

Google chce pomóc nam w rozwiązywaniu najczęstszych problemów

Przykładem może być chociażby wyszukiwanie frazy „fundusz kryzysowy”. Uzyskasz wtedy szybki podgląd informacji, które odnoszą się do zalecanego wyrażenia. Pojawią się też informacje na temat celu i znaczenia funduszu kryzysowego. Możesz łatwo kliknąć linki do odpowiednich źródeł, aby dowiedzieć się więcej.

Google twierdzi, że ten nowy format ma na celu pomóc w radzeniu sobie z najczęstszymi problemami w oparciu o przydatne aspekty tego tematu. Nowe panele są generowane automatycznie w oparciu o to, co Google rozumie i o tematy z treści umieszczonych w Internecie. Nowości będą wdrażane w ciągu kilku następnych tygodni, bardzo możliwe zatem, że ich jeszcze nie widzicie na swoich sprzętach.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – lipiec 2018

Źródło

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij