Udostępnij
Tweetnij

Najlepsze aplikacje na Androida [lipiec 2018]

Połowa wakacji za nami, a lipiec dał o sobie znać licznymi pożarami i rekordowymi upałami — np. w Japonii. Z tej okazji po raz kolejny wybrałem dla Was najciekawsze aplikacje dla urządzeń z systemem Android, które zostały opublikowane lub diametralnie zaktualizowane. Wśród nich znajdziemy: VolumeP, Sharedr czy Kiwi Browser.

Najlepsze nowe aplikacje z danego miesiąca, to stały cykl na naszej stronie. Za nami lipiec, a więc ponownie wybraliśmy dla was najciekawsze nowe aplikacje na urządzenia z systemem Android lub mocno zaktualizowane, które w ostatnich tygodniach pojawiły się w Sklepie Play. Wśród nich są m.in. VolumeP, Sharedr czy Kiwi Browser.

Adobe Spark Post

Adobe Spark Post reprezentuje aplikacje dla systemu Android służące do tworzenia kreacji graficznych. Przy jego pomocy stworzyć można wzór, służący do wykreowania serii podobnych tematycznie grafik. Aplikacja nie wymaga od użytkowników umiejętności grafiki designerskich, dostarczając im łatwy w obsłudze kreator. Adobe Spark Post posiada specjalny edytor dostosowany do najpopularniejszych sieci społecznościowych, dzięki czemu użytkownik jest w stanie opracować kreacje idealnie dopasowane do Facebooka, Twittera czy Instagrama. Aplikacja dostępna jest za darmo dla użytkowników urządzeń z systemem Android 5.0 i nowszym.

Clean Share

Clean Share to proste i minimalistyczne narzędzie do oczyszczania linków. Jego zadaniem jest możliwie maksymalne skrócenie udostępnianych odnośników do stron internetowych. Aplikacje tego typu najczęściej dostarczają specjalnie personalizowane linki, gdzie Clean Share usuwa zbędny kod śledzący, umieszczony w adresie wybranej przez użytkownika strony internetowej. Zasada działania jest prosta — wklejamy do aplikacji odnośnik, a następnie otrzymujemy jej nowy, estetycznie wyglądający zamiennik, który jest automatycznie kopiowany do schowka systemu Android.

OnePlus Gestures

OnePlus Gestures to aplikacja ułatwiająca korzystanie ze smartfona z systemem Android. Jej główną funkcją jest tworzenie gestów na powierzchni ekranu, które użytkownik może spersonalizować według własnych upodobań. OnePlus Gestures, podobnie jak inne aplikacje tego typu, posiada wbudowany zestaw gestów, które nawiązują bezpośrednio do urządzeń firmy OnePlus. Dzięki możliwości personalizacji dostępnych schematów użytkownik bez problemu skopiuje nawigację po interfejsie z m.in. iPhone’a X. Za program przyjdzie nam zapłacić około siedmiu złotych.

VolumeP

VolumeP to aplikacja służąca do personalizacji systemu Android. Przy jej pomocy podmienimy domyślny suwak głośności na ten występujący w testowych wersjach Androida P. Aplikacje tego typu wymagają od użytkownika zaakceptowania wielu uprawnień, nie prosząc przy tym o dostęp do konta root. VolumeP działa na zasadzie nakładki na pulpicie, podobnie jak okno czatu Messengera. Aplikacja wymaga do swojego działania Androida co najmniej w wersji 5.0 i dostępna jest do pobrania za darmo.

Kiwi Browser

Kiwi Browser reprezentuje aplikacje stanowiące alternatywę dla systemowej przeglądarki systemu Android. Opiera się ona na silniku WebKit, bazując bezpośrednio na projekcie Chromium będącym podwaliną przeglądarki Google Chrome. Kiwi Browser posiada przejrzysty interfejs graficzny, a także wiele usprawnień względem konkurencyjnych rozwiązań. Wśród nich odnajdziemy m.in.: wbudowaną blokadę reklam, szybkie wczytywanie stron, a także ochronę przed złośliwymi skryptami — w tym cryptojackingowymi. Kiwi Browser jest pełnoprawną alternatywą dla popularnych przeglądarek mobilnych, takich jak Firefox, Opera i Chrome.

Quick Settings

Quick Settings to aplikacja służąca do personalizacji systemu Android. Przy jej pomocy rozszerzymy funkcjonalność panelu narzędzi znajdującego się w obszarze paska powiadomień. Quick Settings daje użytkownikowi możliwość tworzenia skrótów do m.in.: aktywacji sieci VPN, wibracji dla połączeń, obrócenia kolorów, budzika, a także zaawansowanych opcji ponownego uruchomienia urządzenia. Aplikacje obsługiwane przez Quick Settings tworzą dodatkowe skróty, które wykorzystać można bez poszukiwania ich na liście zainstalowanych pozycji. Narzędzie to dostępne jest za darmo, wymagając do swojego działania co najmniej Androida w wersji 7.0 Nougat.

Driving Detective

Driving Detective to proste narzędzie dla systemu Android. Służy ono do automatycznego przełączania urządzenia w tryb „nie przeszkadzać”, automatycznie dezaktywując wszystkie dźwięki oraz zaplanowane alarmy. Przy pomocy modułu GPS, Driving Detective wykrywa moment, w którym jego użytkownik porusza się autem, dbając o skupienie i bezpieczeństwo kierowcy w trakcie trasy. Driving Detective dostępny jest za darmo dla wszystkich urządzeń z Androidem 4.1 i nowszym.

Reverse Image Search

Reverse Image Search to aplikacja dla systemu Android. Daje ona dostęp do modułu o tej samej nazwie wykorzystywanego przez wyszukiwarkę Google, pozwalający użytkownikowi na odnalezienie informacji na temat wybranego przez niego pliku graficznego. Z racji tego, że mobilna wersja strony korporacji z Mountain View nie ma możliwości poszukiwania podobnych grafik oraz informacji na ich temat, powstała alternatywa w postaci aplikacji Reverse Image Search. Program dostępny jest za darmo i pobiorą go posiadacze telefonów z Androidem w wersji co najmniej 4.0.

Sharedr

Sharedr to aplikacja służąca do zwiększenia komfortu korzystania z systemu Android. Służy ona do podmienienia domyślnego panelu udostępniania znajdującego się w oprogramowaniu rozwijanym przez Google. Przy jej pomocy użytkownik zyskuje możliwość bezproblemowego skopiowania interesującej go treści do schowka, aby następnie przenieść ją do np. okna komunikatora. Największym atutem Sharedr jest jego lekkość i prostota. Po wciśnięciu opcji udostępniania znika konieczność oczekiwania na załadowanie się treści ze wszystkich programów umożliwiających odbieranie linków oraz plików. To przekłada się zaś na znaczne przyśpieszenie tego procesu, skracając tę drogę do schowka systemowego. Aplikacja dostępna jest za darmo i wymaga do poprawnego działania urządzenia z Androidem w wersji co najmniej 5.0.

Calculator Plus Free

Calculator Plus Free to alternatywny kalkulator dla systemu Android. Posiada on nowoczesny interfejs użytkownika łączący się z dużą funkcjonalnością samego urządzenia. Program ten bez problemu poradzi sobie zarówno z lekkimi, jak i bardziej zaawansowanymi działaniami, równając się tym samym m.in. z kalkulatorami naukowymi. Największym atutem Calculator Plus Free jest świetnie rozplanowany mechanizm zapamiętywania treści. Przekłada się to na to, że przy ewentualnej pomyłce użytkownik nie jest zmuszony do rozpoczynania działań od zera, cofając proces wpisywania danych do momentu wprowadzenia błędu.

Zobacz także: Najlepsze gry mobilne z lipca

Rafał Kurczyński

Dwudziestotrzyletni kreatywny i artystycznie uzdolniony maniak Twittera, który bardziej od technologii kocha jedynie rocka i pisanie. Felietonista z wyboru. Poeta po godzinach.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij