Udostępnij
Tweetnij

Gmail na iOS i Androida z opcją ukrywania widoku konwersacji

Gmail został ponownie zaktualizowany. Tym razem otrzymał możliwość ukrywania widoku konwersacji. Pozwoli to na przejrzenie poszczególnych wiadomości, a nie całego potoku informacji. Wspomniana zmiana zaczęła być już wdrażana w najnowszej wersji aplikacji zarówno na iOS, jak i Androida. Modyfikacje mogą być widoczne w ciągu 15 dni.

Gmail został ponownie zaktualizowany. Tym razem aplikacja otrzymała opcję wyłączenia wątku konwersacji, z którego część użytkowników była niezadowolona. Firma z Mountain View postanowiła to zmienić. Opcja jest dostępna zarówno w wersji na iOS, jak i Androida.

Wyłączenie widoku konwersacji w menu Ustawienia w aplikacji Gmail pozwoli teraz użytkownikom widzieć poszczególne e-maile z osobna w skrzynce odbiorczej, a nie zgrupowane w łatwiejszy do odczytania format. Aplikacja w wersji na komputery osobiste od dawna umożliwia użytkownikom wyłączenie widoku rozmowy, a dzisiejsza aktualizacja wprowadza parzystość funkcji na urządzeniach mobilnych z  zainstalowanym systemem iOS lub Android.

Google Gmail iOS Android widok konwersacji

Gmail ze zmianami w wyglądzie aplikacji

Ustawienia widoku rozmowy są synchronizowane między urządzeniami, więc jeśli widok konwersacji jest wyłączony na komputerze, zostanie wyłączony na urządzeniach mobilnych i odwrotnie. Nie trzeba będzie zatem przeskakiwać z aplikacji do aplikacji, aby móc wyłączyć tę funkcję. Google twierdzi, że przełączenie na wyłączenie widoku rozmowy jest dostępne dla wszystkich użytkowników iOS i Androida, ale może to potrwać do 15 dni, zanim funkcja będzie widoczna dla wszystkich.

Gmail ma przed sobą jeszcze sporo zmian. Google pracuje przede wszystkim nad kompletnym przemodelowaniem interfejsu użytkownika. W nowej, odświeżonej wersji będziemy mogli zobaczyć kompletnie odmienioną kolorystykę. Aplikacja pozbędzie się przy tym czerwonego koloru. Design nie jest jeszcze do końca pewny, jednak plany zmian już są.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje mobilne na system Android – lipiec 2018

Źródło: MacRumors

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij