Udostępnij
Tweetnij

Google I/O 2018 na Androida zaktualizowane przed nadchodzącą konferencją

Google I/O 2018 to najważniejsza konferencja giganta w roku. Można się z niej dowiedzieć, co tak naprawdę firma z Mountain View planuje na przyszłość. Wiele można się dowiedzieć również ze specjalnej, dedykowanej wydarzeniu aplikacji. W tym roku gigant postanowił ponownie ją zaktualizować, aby dać użytkownikom lepszy wgląd w konferencję.

Google I/O 2018 odbędzie się za niecały tydzień. W tym celu firma zaktualizowała oficjalną aplikację towarzyszącą na Androida o bardziej szczegółową mapę. Pojawiły się też lepsze narzędzia nawigacyjne dla uczestników konferencji. Google I/O 2018 na Androida zostało zaktualizowane specjalnie na tegoroczną konferencję deweloperów. Nowa wersja zawiera interfejs zrobiony na podstawie Material Design, takie jak BottomAppBar, biały motyw i zaokrąglone elementy.

google i/o 2018 android aplikacja

Wersja 6.1 aktualizuje kartę Mapy z bardziej szczegółowym układem Amfiteatru Shoreline. W poprzedniej wersji używano również ogólnych konturów i podano tylko luźne etykiety. W zaktualizowanej aplikacji mapa zawiera długie opisy tego, czego uczestnicy mogą oczekiwać od każdej lokalizacji.

Na Google I/O 2018 zobaczymy system Android P

Dolny pasek zawiera nową ikonę miejsca, która przenosi użytkowników do dokładnej lokalizacji na mapie w celu ułatwienia nawigacji. Znajduje się tuż obok przycisku udostępniania po lewej stronie. Pojawia się również nowy przycisk odnoszący się do pokrewnych aplikacji, który łączy się z asystentem Google. Dzięki niemu możemy znaleźć więcej informacji na temat nadchodzącego wydarzenia.

google i/o 2018 android aplikacja

Google I/O 2018 odbędzie się w dniach 8-11 maja. W tym roku być może dowiemy się nieco więcej na temat systemu Android P. Co ciekawe, w zagadkach pojawiał się między innymi ananas w pokoju. Jak wiadomo, ananas w języku angielskim to pineapple, być może zatem ta nazwa będzie związana z najnowszą wersją Androida.

Zobacz również: Najlepsze gry mobilne – kwiecień 2018

Źródło

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij