Udostępnij
Tweetnij

Najlepsze gry mobilne – kwiecień 2018 (iOS/Android)

Minął kolejny miesiąc, więc czas na nowe, najlepsze gry, które możecie wypróbować na swoich urządzeniach mobilnych z systemem iOS czy Android. Jeśli nie wiecie, na jakie produkcje się zdecydować, kolejny raz wyciągamy do was pomocną dłoń i wybieramy 10 najlepszych, naszym zdaniem, gier, które w minionym miesiącu trafiły na wirtualne półki App Store i Sklepu Play.

App Store i Sklep Play ponownie zaroiły się od nowych gier, w które można zagrać podczas długich, leniwych, majówkowych dni. Jeśli nie wiecie, jakie są w tym miesiącu najlepsze gry, które trafiły w minionym miesiącu na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android, możecie kolejny raz skorzystać z naszej listy. Zaczynajmy nasz przegląd.

Harry Potter Hogwarts Mystery

Harry Potter: Hogwarts Mystery to, jak można się domyślić, produkcja inspirowana popularne serią książek i filmów na podstawie przygód tytułowego czarodzieja. Podczas rozgrywki możemy się tutaj wcielić w jednego z wybranych uczniów ogromnej szkoły magii. Uczymy się czarów, konkurujemy z innymi uczniami i staramy się stać uzyskać jak najwięcej z czarodziejskiej edukacji. Spodziewajcie się zatem lekcji obrony przed czarna magią czy warzenia mikstur. Produkcja dostępna jest w modelu free2play na urządzeniach mobilnych z systemem iOS 10 i nowszym oraz Android 4.4 i nowszym.

harry potter hogwarts mystery najlepsze gry aplikacje kwiecień ios android 2018

Oddmar

Oddmar to platformówka, która z pewnością przyciągnie uwagę swoją oprawą audiowizualną. Produkcja jest ręcznie malowana, więc poziomy wyglądają tu naprawdę barwnie i wręcz kreskówkowo. Gra opowiada historię pewnego wojownika, który nie dostał wstępu do Walhalli, czyli krainy umarłych przeznaczonej dla wojowników. Otrzymuje on drugą szansę, by zasłużyć na ten zaszczyt, jednak nie będzie to proste zadanie. Po drodze musi pokonać bowiem wiele przeciwności. Oddmar dostępne jest na urządzeniach mobilnych z systemem iOS 11 i nowszym.

oddmar najlepsze gry aplikacje kwiecień ios android 2018

Brew Town

Brew Town to w prostych słowach ujmując symulator warzenia piwa. Gra przenosi nad do świata, w którym musimy właśnie zajmować się produkcją tego popularnego na całym świecie trunku. Pracę zaczynamy od podstaw, czyli od zebrania chmielowych szyszek, a następnie przechodzimy do ważniejszych czynności, czyli do samego warzenia, a później butelkowania. Produkcja z pewnością zbliży użytkowników do procesu powstawania tego trunku. Brew Town dostępne jest na urządzeniach mobilnych z systemem iOS 8 i nowszym oraz Android 4.0.3 i nowszym.

brew town najlepsze gry aplikacje kwiecień ios android 2018

Project Highrise

Project Highrise to gra ekonomiczna, która trafiła na PC w 2016 roku. Twórcy zdecydowali się jednak również na port na urządzenia mobilne. Tutaj także musimy wznosić budynek i dbać o jego mieszkańców. Gra nie jest jednak realna więc zamiast zakończyć budowę do ostatniego piętra, najpierw skupiamy się na zapełnianiu kolejnych pięter mieszkańcami. Ci gwarantują nam nowe zyski, co pozwala nam na kontynuowanie budowy. Produkcja trafiła na urządzenia mobilne z systemem iOS 8 i nowszym oraz Android 4.3 i nowszym.

project highrise najlepsze gry aplikacje kwiecień ios android 2018

Ovivo

Mawia się, że w życiu nic nie jest tylko czarne lub białe. Ovivo jest zaprzeczeniem tego stwierdzenia. Tutaj wszystko, z czym mamy do czynienia, jest albo czarne, albo białe. Produkcja stanowi ciekawą platformówkę z unikalną mechaniką rozgrywki, twórcy zapewniają, że Ovivo jest przepełnione metaforami i iluzjami, co tworzy podróż jeszcze ciekawszą. Tytuł ten dostępny jest na PC. Twórcy zdecydowali się jednak również na stworzenie wersji na urządzenia mobilne z systemem iOS 9.0 i nowszym.

ovivo najlepsze gry aplikacje kwiecień ios android 2018

Supertype

Supertype to dość nietypowa gra logiczna, która wykorzystuje do działania alfabet. Tak, w trakcie rozgrywki musimy manipulować literami tak, by te pozwoliły nam na strącanie rzeczy, tamowanie szczelin w planszy czy blokowanie obiektów. Innymi słowy, musimy ruszyć głową i zważać na każdy napisany na planszy tekst. Produkcja jest dostępna na urządzeniach mobilnych z systemem iOS 8 i nowszym.

supertype najlepsze gry aplikacje kwiecień ios android 2018

Original Journey

Original Journey, podobnie jak wspomniane powyżej Oddmar, wyróżnia się szczególną, ręcznie malowaną oprawą graficzną, choć w tym przypadku jest ona znacznie mroczniejsza niż poprzednia produkcja. Mamy tutaj do czynienia z rasą Ato, która stara się walczyć o swoją cywilizację. W tym celu udaje się na inną planetę, by tam odszukać tajemnicze źródło energii, To ono ma ocalić świat naszych bohaterów. Produkcja dostępna jest na urządzeniach mobilnych z systemem iOS 6 i nowszym.

original journey najlepsze gry aplikacje kwiecień ios android 2018

Ava Airborn

Kto z nas nie chciał kiedyś latać jak ptak? Ava, tytułowa bohaterka gry Ava Airborne, uważa, że latać potrafi, a my kierując jej poczynaniami mamy utwierdzać ją w tym przekonaniu. Ava będzie wykonywała zatem powietrzne akrobacje na różnych pojazdach latających, a naszym zadaniem jest sprawienie, by nie dotykała przy tym ziemi. Produkcja dostępna jest na urządzeniach mobilnych z systemem iOS 8 i nowszym.

ava airborne najlepsze gry aplikacje kwiecień ios android 2018

The Pillars of the Earth

The Pillars of the Earth to gra na podstawie słynnej książki Kena Folletta, Filary Ziemi. Historia tu przedstawiona skupia się na czasach, kiedy umiera król Henryk I. Toczy się walka o władzę, a w jej cieniu pojawia się ważne wydarzenie – oto mieszkańcy niewielkiej miejscowości o nazwie Kingsbridge postanawiają zbudować potężną katedrę. Fabuła gry skupia się na trójce bohaterów, którzy będą mieli kluczowy wpływ na powstawanie wspomnianej budowli. Są nimi mnich Philip, chłopiec imieniem Jack, a także zhańbiona szlachcianka Aliena. Gra dostępna jest na urządzeniach mobilnych z systemem iOS 9.1 i nowszym.

the pillars of the earth najlepsze gry aplikacje kwiecień ios android 2018

Friday the 13th Killer Puzzle

Friday the 13th Killer Puzzle to gra logiczna, w której wcielamy się w popularnego na całym świecie seryjnego zabójcę – Jasona Voorheesa. Nie spocznie on póki nie wybija każdego pałętającego się po okolicy, niewinnego urlopowicza. Celem gracza jest, oczywiście, pomoc Voorheesowi w jego niecnych występkach. W tym celu musimy przemierzać kolejne lokacje i rozwiązywać mniej lub bardziej skomplikowane łamigłówki. Gra dostępna jest na urządzeniach mobilnych z systemem iOS 9 i nowszym oraz Android 4.4 i nowszym.

friday the 13th killer puzzle najlepsze gry aplikacje kwiecień ios android 2018

Zobacz również: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z marca

Zerknij także na najlepsze gry na systemy Android i iOS z marca

Gry cyfrowe w sklepie gram.pl

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij