Udostępnij
Tweetnij

Najlepsze aplikacje na Androida [luty 2018]

Najkrótszy miesiąc roku dobiega końca, a mrozy trzymają w najlepsze. Z tego też powodu przygotowaliśmy dla was cieplutką paczkę zawierającą najciekawsze aplikacje dla systemu Android opublikowanych lub znacznie aktualizowanych w tym miesiącu na łamach sklepu Google Play Store. Wśród nich znajdziemy m.in. takie perełki jak: Cake Browser, Messenger Kids czy odnowiony ADW Launcher.

Najkrótszy miesiąc roku dobiega końca, a mrozy trzymają w najlepsze. Z tego też powodu przygotowaliśmy dla was cieplutką paczkę zawierającą najciekawsze aplikacje dla systemu Android opublikowanych lub znacznie aktualizowanych w tym miesiącu na łamach sklepu Google Play Store. Wśród nich znajdziemy m.in. takie perełki jak: Cake Browser, Messenger Kids czy odnowiony ADW Launcher.

najlepsze aplikacje Android

Cake Web Browser

Cake Web BrowserCake Browser jest przeglądarką internetową stworzoną z myślą o urządzeniach mobilnych. Bazuje ona na autorskim interfejsie opartym na kartach oraz gestach, a także wyszukiwarce, której wyniki są od siebie widoczne oddzielone wyszczególnionymi kategoriami. Dużym atutem Cake Browser jest wykorzystanie uniwersalności systemu Android, co przekłada się na dużą wydajność tej dobrze zoptymalizowanej aplikacji, jak i możliwość jednoczesnego wyszukiwania treści we wszystkich przodujących wyszukiwarkach internetowych dostępnych w naszym kraju.

Gutak Cam

Gutak CamGudak Cam jest aplikacją służącą do robienia unikatowych stylistycznie zdjęć przy pomocy naszego urządzenia z systemem Android. Jej głównym celem jest naśladowanie efektów towarzyszących tradycyjnej fotografii kliszowej oraz aparatom Kodaka, co przekłada się na długi czas oczekiwania na wywołanie zdjęcia, czy też specjalne filtry kolorystyczne, oddające urok kliszy fotograficznej. Gudak Cam posiada dużo możliwości personalizacji, dzięki czemu możemy bez większych problemów ustawić nasz ulubiony efekt jako domyślny, czy poeksperymentować na wykonanych na nas zdjęciach.

ADW Launcher 2

ADW 2ADW Launcher reprezentuje aplikacje do modyfikacji wyglądu systemu Android. Jest on jednym z pierwszych launcherów na tę platformę i co ciekawe — parę tygodni temu zniknął z Google Play Store. Jak się okazało, miało być zapowiedzią jego rychłego powrotu w nowych szatach, co miało miejsce kilka dni temu. Nowy program bazuje swoim wyglądem na stylistyce oprogramowania Android 8.0 Oreo, dodatkowo pozwalając nam na modyfikację go na dowolny dla nas sposób. ADW Launcher 2 ma wbudowany mechanizm tworzenia widgetów, jak i podmiany ikon, dlatego też jest on pozycją obowiązkową dla każdego miłośnika personalizacji swojego smartfona i tabletu.

Socratic

SocraticSocratic to program pomagający w odrabianiu lekcji przez młodszych użytkowników telefonów i tabletów z systemem Android. Wykorzystuje on do poprawnego działania rozszerzoną rzeczywistość oraz technologię czytania ze zdjęć, co przekłada się na możliwość bezproblemowego rozpoznawania treści większości zadań w podręcznikach. Aplikacje tego typu pozwalają na zeskanowanie zadań matematycznych, podając nam rozwiązanie oraz drogę, którą należy pokonać, aby do niego dotrzeć. Plusem Socratica jest dodatkowa baza wiedzy dotyczącej historii, fizyki i chemii.

Mapapers

MapapersMapapers reprezentuje aplikacje będące galeriami tapet dla platformy Android. Program ten bazuje na idei dostarczania użytkownikowi nietypowych fotografii bazujących na prawdziwych mapach, które ubrane w minimalistyczne szaty przemieniane są w pomysłowe tła dla naszych telefonów i tabletów. Mapapers pozwala nam na wybranie jednego z wielu dostępnych schematów kolorystycznych, aby następnie ruszyć palcem po mapie w celu odnalezienia najciekawszego naszym zdaniem kadru. Opisywany program posiada wbudowaną galerię najczęściej wybieranych na tapety miejsc, co przekłada się na możliwość eksploracji różnych miejsc na świecie przy pomocy tła w naszym smartfonie.

Messenger Kids

Messenger KidsMessenger Kids jest bezpieczną alternatywą dla komunikacji między dziećmi w portalu Facebook. Opisywany program został pozbawiony jakichkolwiek opcji reklamowych, jak i treści dostępnych dopiero po opłaceniu ich żywą gotówką, dzięki czemu rodzice mogą być świadomi tego, że ich pociechy nie narażą ich na nieprzemyślane koszta. Messenger Kids opiera się przede wszystkim na komunikacji audiowizualnej, co nie oznacza, że został wybrany z klasycznego czatowania. Dużym atutem opisywanego rozwiązania jest możliwość inwigilowania go przez rodziców, dzięki czemu możemy mieć świadomość tego, czy przypadkiem nasze dziecko nie rozmawia z kimś nieznajomym – np. pedofilem podającym się za dziecko.

Pola Camera

Pola cameraPola Camera to program do tworzenia oraz modyfikowania fotografii. Odmiennie od Godak Cam, bazuje on na zaawansowanych efektach graficznych, czego najlepszym przykładem jest możliwość tworzenia fotografii składających się z wielu ujęć, pozwalających nam umieszczać na jednym zdjęciu kilka kopii jednej osoby lub przedmiotu. Ciekawostką są również różnego rodzaju naklejki umieszczone w aplikacji. Te podzielić możemy zarówno na komiksowe dymki, jak i możliwość podmiany fryzury, czy nałożenia makijażu na wykonane już fotografie. Pola Camera skupia się na tworzeniu zdjęć typu selfie, posiadając przy tym zaawansowany edytor, który pozwoli nam z nudnych fotografii zrobić prawdziwe dzieła sztuki.

Today Weather

Today WeatherToday Weather jest wariacją na temat aplikacji pogodowej. Jej głównym atutem jest minimalistyczny interfejs, który nie odrzuca jednak swoją prostotą. Today Weather to pogodynka, która dostarcza nam wszystkich najważniejszych informacji na temat panujących warunków pogodowych, jak i ewentualnych nadciągających kataklizmów meteorologicznych. Wykorzystuje ona, podobnie jak inne aplikacje tego typu, aplikacje czerpane z wielu źródeł, dzięki czemu dane są najbliższe obecnie panujących warunków, ponieważ twórcy uśredniają je spośród wielu dostępnych stacji pogodowych.

GlassWire

GlassWireGlassWire to program do monitorowania zużycia transferu danych. Aplikacje tego typu najczęściej pozwalają nam na wyświetlanie pakietów informacji z minionego okresu, czego zmienioną formułą opisywana pozycja zdecydowanie się wyróżnia wśród konkurencji. GlassWire pozwala nam na wyświetlanie informacji w czasie rzeczywistym, co przekłada się na możliwość sprawdzenia tego, który program, w jaki sposób dysponuje naszym pakietem danych. Oprócz monitora aktywności sieciowej pozwala on również mechanizm sprawdzający, które uprawnienia są aktualnie wykorzystywane przez poszczególne aplikacje, co przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa użytkownika.

Readably

ReadablyReadably to odświeżona wersja czytnika RSS. Pod deskę kreślarską trafił tu przede wszystkim interfejs użytkownika, który bazuje obecnie na idei wszechobecnego minimalizmu. Miłym dodatkiem jest tu również wbudowany mechanizm automatycznego zmieniania kolorów w trakcie użytkowania, co pozwoli nam wygodnie czytać teksty zarówno za dnia, jak i w nocy. Sam Readably oferuje od teraz możliwość stworzenia lokalnej bazy źródeł RSS, która nie synchronizuje się z serwerami firm trzecich, co jest dużym krokiem w kierunku poprawienia bezpieczeństwa swoich użytkowników. Wartą zaznaczenia rzeczą jest to, że jest to program komercyjny, co jednak przekłada się na wiele udogodnień. Jednym z nich jest możliwość czytania całych artykułów w oknie aplikacji przy pomocy Mercury Parser API.

Zobacz także: Snapchat – poznaj najlepsze triki i stuczki

Rafał Kurczyński

Dwudziestotrzyletni kreatywny i artystycznie uzdolniony maniak Twittera, który bardziej od technologii kocha jedynie rocka i pisanie. Felietonista z wyboru. Poeta po godzinach.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij