Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 April 2018 Update nie ma pewnych funkcji. Czego Microsoft go pozbawił?

Windows 10 April 2018 Update, czyli kwietniowa aktualizacja Spring Creators Update, jest już dostępny do pobrania. Uaktualnienie Redstone 4 wnosi wiele nowych funkcji. Microsoft postanowił jednak przy okazji ogołocić system z pewnych rozwiązań. Czego nie ma w Windows 10 April 2018 Update? Odpowiedź znajdziecie tutaj.

Windows 10 April 2018 Update zapowiedziano kilka dni temu. Wczoraj, zgodnie z zapowiedziami, uaktualnienie Redstone 4 udostępniono publicznie. System można już zainstalować i wiemy, że kwietniowa aktualizacja dla „dziesiątki” wprowadza naprawdę wiele nowości i udoskonaleń. Tymczasem okazuje się, że Microsoft po cichu pozbawił system pewnych funkcji. Te po prostu zostały usunięte z oprogramowania lub wstrzymano ich rozwój. Jeśli zastanawiacie się nad tym, czego nie ma w Spring Creators Update, to zobaczmy.

Funkcje, które usunięto w Windows 10 April 2018 Update

Windows 10 April 2018 Update pozbawiono usługi Groove Music Pass. Microsoft już wcześniej zakończył sprzedaż muzyki wstrzymał funkcje strumieniowania. Następnie mamy sugestie osób, które nie będą zawierać niezapisanych kontaktów dla kont innych niż Microsoftu. Gigant z Redmond usunął także ustawienia językowe w panelu sterowania (przeniesiono je do sekcji Ustawienia) oraz Grupy domowe. Udostępnianie plików czy drukarek odbywa się teraz inaczej. Na koniec wspomina się o przeglądarce plików XPS.

Funkcje, których Microsoft już nie rozwija

Microsoft wstrzymał także rozwój pewnych funkcji. Windows 10 April 2018 Update nie pozwala na wprowadzanie zasad ograniczeń do oprogramowania w Zasadach grupy. Następnie mamy pakiety symboli w postaci paczek MSI, aplikację WinHlp32.exe (jej zawartość jest dostępna online), kontakty w Eksploratorze plików (funkcje znajdują się w Kontaktach), starsze opcje związane z połączeniem telefonu (nowe znajdują się w Ustawieniach w sekcji Telefon) czy technologie przejścia dla IPv4/6.

Windows 10 April 2018 Update sekcja Telefon w Ustawienia

Widzimy więc, że nie są to jakieś znaczące funkcje, ale jeśli z którejś z tych opcji korzystaliście, to w Windows 10 April 2018 Update już ich nie znajdziecie. Co z pewnością warto mieć na uwadze. Microsoft wdraża aktualizację poprzez Windows Update. Oczywiście, upłynie sporo czasu, aż ta pojawi się na wszystkich zgodnych urządzeniach. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby uaktualnienie zainstalować ręcznie. Można to zrobić z użyciem asystenta aktualizacji, który dostępny jest tutaj.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z marca

źródło: Microsoft

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij