Udostępnij
Tweetnij

Najlepsze aplikacje na iOS. Co pojawiło się w tym miesiącu w Apple App Store? [kwiecień 2018]

Najlepsze aplikacje na iOS wybieramy dla was co miesiąc. Za nami kwiecień, a więc pora rzucić okiem na to, co nowego pojawiło się w sklepie Apple’a, czyli App Store. Wśród nowości znalazły się m.in. Noted, TubeBuddy czy Calzy 3. Na tym jednak nie koniec, bo wybraliśmy dla was 10 najlepszych aplikacji z kwietnia.

Czwarty miesiąc 2018 roku ustąpił miejsca majowi, radując nas w czasie swojej kadencji próbką nadchodzącego lata. Z racji tej okoliczności, powracamy z listą dziesięciu opublikowanych lub znacznie aktualizowanych w tym miesiącu aplikacji dla urządzeń z iOS opublikowanych w sklepie App Store. Wśród nich znajdziemy m.in. takie perełki jak: Noted, TubeBuddy czy Calzy 3.

1. Burst for Reddit

Calzy 3

Burst for Reddit dla iOS to aplikacja kliencka portalu Reddit. Przy jej pomocy jesteśmy w stanie eksplorować „główną stronę Internetu”, a także prowadzić wymagające dyskusje w interesujących nas społecznościach. Aplikacja w dużym stopniu bazuje na minimalistycznym interfejsie graficznym, a także na mocno rozbudowanych gestach, które pozwalają nam wpływać na nawigację w programie. Burst for Reddit posiada liczne narzędzia pozwalające nam w efektywniejszy sposób przeglądać Reddita, np. w pełni funkcjonalną cenzurę czy filter fake newsów.

2. SpaceCraft 3D

SpaceCraft 3D

SpaceCraft 3D to program edukacyjny dla systemu iOS. Powstał on ze współpracą z NASA, co przekłada się na licencje występujące w programie, które należą w domyśle do tej agencji kosmicznej. Głównym założeniem programu jest zademonstrowanie użytkownikom najważniejszych pojazdów biorących udział w najgłośniejszych misjach kosmicznych. Te prezentowane są przy pomocy technologii AR, co wymaga od nas umieszczenia ich na płaskiej przestrzeni. Dużym atutem SpaceCraft 3D jest możliwość bezproblemowego podglądania nawet najmniejszych szczegółów wybranych przez nas obiektów, co zostało wprowadzone dzięki wykorzystaniu modelów 3D o wysokiej rozdzielczości. Przy pomocy wyświetlania różnej maści pojazdów, zostajemy bombardowani dziesiątkami, jeśli nie setkami informacji na temat misji, w których te biorą aktywny udział, a także sposobów, w jaki są tam wykorzystywane.

3. 321 Launch

321 Launch

321 Launch to program edukacyjny stworzony z myślą o urządzeniach z iOS. Aplikacje tego typu cechują się najczęściej topornym interfejsem graficznym, czego jednak nie odnajdziemy w tej aplikacji – całość została oparta bowiem na filarach rozszerzonej rzeczywistości. Powstała ona we współpracy ze światowej klasy ekspertami, którzy pracują przy prawdziwych projektach kosmicznych, dzięki czemu opisywana aplikacja jest cennym źródłem informacji zarówno na temat startów kosmicznych, jak i samej interaktywnej zabawy w wysyłanie ich w przestrzeń kosmiczną. Głównym założeniem 321 Launch jest nauczenie zainteresowanych tematem tego, w jaki sposób planuje się oraz organizuje start rakiet takich, jak Falcon Heavy.

4. Noted

Noted

Noted to cyfrowy notatnik dla systemu iOS. Cechuje się on — nie tak jak inne aplikacje tego typu — minimalistycznym interfejsem graficznym, a także prostym do zrozumienia sposobem działania, co pozwala nam na bezproblemowe wypełniania wirtualnych kartek naszego notatnika. Wśród opcji Noted odnajdziemy możliwość nagrywania treści głosowych, tworzenia list to-do, bezpiecznych notatek, które ochronimy przed innymi specjalnie wybranym przez nas hasłem. Program w sprytny sposób łączy technologię 3D Touch z jego podstawowymi funkcjami, co przekłada się na prostsze nawigowanie po jego interfejsie.

5. AutoVideo – Text to Video

AudioVideo

AutoVideo – Text to Video to program do tworzenia filmów dla systemu iOS. Przy jego pomocy zamienimy tekst pisany na filmy, do czego wykorzystana zostanie potęga sztucznej inteligencji. Opisywane narzędzie pozwala nam zrealizować dowolnie wybrane przez nas scenariusze, które następnie SI przetworzy tak, aby odnaleźć w ogólnodostępnej bazie filmów i animacji pasujące do nich materiały. AutoVideo – Text to Video to potężne narzędzie, które opiera się na prostym mechanizmie pełnej automatyzacji zachodzących w edytorze procesów, co zmusza sztuczną inteligencję do każdorazowego unikatowego przetworzenia interesującego nas tekstu.

6. Atlas Wallpaper

Atlas Wallpaper

Atlas Wallpaper to galeria tapet dla iOS. Aplikacje tego typu skupiają się najczęściej na dostarczaniu wybranych przez autora paczek, czego jednak nie odnajdziecie w opisywanej pozycji. Atlas Wallpaper skupia się na przenoszeniu faktycznie istniejących map świata na ekrany smartfonów oraz tabletów. Gotowe grafiki jesteśmy w stanie personalizować, wpływając na nie zarówno skalą i ich obrotem, jak i kolorami, co odblokowuje nam większą pulę możliwości personalizacji naszej przyszłej tapety. Miłym atutem w Atlas Wallpaper jest możliwość wyszukiwania najczęściej wybieranych miejsc, a także tych nas interesujących, dzięki czemu bez problemu na ekran przeniesiemy zarówno uwielbiane przez nas miasto, jak i jego dzielnicę czy blokowisko.

7. Samplebot

Samplebot

Samplebot to program do tworzenia dźwięków dla systemu iOS. Jego głównym założeniem jest pozwolenie użytkownikowi na nagrywanie interesujących go dźwięków, a następnie modyfikowanie ich, by finalnie zmontować z nich interesujące nas brzmienie. Samplebot to prosty i niezbyt wymagający program, który dedykowany jest przede wszystkim miłośnikom tworzenia muzyki, ponieważ jego ogrom funkcji może przez pierwszych parę chwil może nas przytłoczyć. Wśród przydatnych funkcji programu odnajdziemy m.in. możliwość importu dźwięków z pamięci telefonu, jak i przestrzeni chmurowej w postaci iCloud oraz Dropboksa.

8. TubeBuddy

TubeBuddy

TubeBuddy to program do obsługi portalu YouTube dla iOS. Jego głównym założeniem jest prosty dostęp do interesujących informacji, a także moderacji treściami znajdującymi się w zarządzanych przez nas kanałach. Program korzysta z API udostępnianego przez YouTube, dzięki czemu TubeBuddy jest pozycją przede wszystkim bezpieczną, a także wygodną, ponieważ jej interfejs został dostosowany do ekranów iPhonów i iPadów, a nie wszystkich urządzeń na świecie, co proponuje design zaprezentowany przez Google. Aplikacje pozwalające na zarządzanie kanałami na YouTube zwykle mają dość istotne ograniczenia względem oficjalnych aplikacji, czego jednak nie odnajdziemy w opisywanym programie, co jest jego wielkim atutem.

9. Calzy 3

Calzy 3

Calzy 3 to zaawansowany kalkulator dla urządzeń z systemem iOS. Program podobnie jak inne aplikacje tego typu posiada minimalistyczny, dopracowany interfejs graficzny, wyróżniając się jednak mechanizmem przechowywania obliczeń, które to możemy przenosić pomiędzy sesjami i urządzeniami. Calzy 3 to w pełni funkcjonalny kalkulator posiadający zarówno szereg podstawowych, jak i zaawansowanych obliczeń, z którymi ten może sobie poradzić. Dużym atutem aplikacji jest sprawne wykorzystywanie gestów oraz technologii 3D Touch, która to pozwala nam przełączać się pomiędzy poziomami zaawansowania ten aplikacji. Calzy 3 świetnie radzi sobie z nawet skomplikowanym trybem wielozadaniowości, dlatego też jest idealnym programem dla wszystkich fanów nauk matematycznych.

10. GuruShots

GuruShots

GuruShots to program fotograficzny dla iOS. Jego głównym założeniem jest aktywne uczestniczenie w jego społeczności, która to zachęca mobilnych fotografów do tworzenia wielu rodzajów fotografii na całym świecie. Z racji tego, że poziom fotografów w niej jest różny, bez większych problemów odnajdziemy dla siebie wzory do naśladowania, jak i jednostki, od których będziemy lepszymi. Największym atutem programu jest codzienny konkurs fotograficzny, w którym autorzy z całego świata walczą o nagrody pieniężne – zdecydowanie warto wziąć w nim udział.

Zobacz także: Najlepsze nowe gry mobilne z kwietnia

Rafał Kurczyński

Dwudziestotrzyletni kreatywny i artystycznie uzdolniony maniak Twittera, który bardziej od technologii kocha jedynie rocka i pisanie. Felietonista z wyboru. Poeta po godzinach.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij