Udostępnij
Tweetnij

Najlepsze aplikacje na Androida [kwiecień 2018]

Najlepsze aplikacje miesiąca na urządzenia z systemem Android wybieramy dla was od lat. Mamy początek maja, a więc warto rzucić okiem na nowe aplikacje, które pojawiły się w sklepie Google Play w trakcie kwietnia. Wśród nowości znajdziemy Pie Controls, Lean Launcher oraz Notisave, ale na tym nie koniec.

Kwiecień dobiegł końca, radując nas przelotnymi opadami deszczu oraz sporadycznym słońcem. Oznacza to, że wreszcie przedstawiamy wam zestawienie kolejnych najciekawszych aplikacji dla systemu Android opublikowanych lub znacznie aktualizowanych w tym miesiącu na łamach sklepu Google Play Store. Wśród nich znajdziemy m.in. takie aplikacje jak: Pie Controls, Lean Launcher oraz Notisave.

Notification Animations

Notification Animations to nowatorski program do wyświetlenia informacji o powiadomieniach w systemie Android. Inaczej niż standardowe aplikacje służące do pokazywania nam aktywności dotyczących systemu operacyjnego oraz zawartych w nim aplikacji, Notification Animations wyświetla nam na pulpicie krótką animację informującą nas o tym, kto i co chce nam zakomunikować. Aplikacja wykorzystuje do tego zadania ikonki dostarczane przez programy i gry, które wyświetlane są domyślnie w panelu powiadomień. Program daje nam możliwość skorzystania z kilku darmowych i prostszych animacji, a także przejrzenia sposobu działania dostępnych za gotówkę opcji komercyjnych.

SideSqueeze

SideSqueeze to reprezentuje aplikacje na smartfony, które poszerzają funkcjonalność systemu operacyjnego. Przy jego pomocy przeniesiemy na urządzenia z systemem Android efekt podobny do gestów ściskania z m.in. Pixela 2. Wykorzystuje on do tego barometr, który to wykrywa wychylenie urządzenia, które następuje po ściśnięciu go dłonią. SideSqueeze pozwala nam zaprogramować interakcję łączącą się z owymi odchyleniami, którą możemy połączyć m.in. z uruchamianiem poszczególnych aplikacji, a także ustawień systemowych. Program dedykowany jest przede wszystkim posiadaczom urządzeń wodoodpornych, które posiadają wymagane czujniki. Cała reszta musi pogodzić się z dość ograniczoną funkcjonalnością opisywanego programu.

Spacecraft AR

Spacecraft AR to program edukacyjny dla systemu Android. Został on stworzony przez NASA, a jego celem jest zaprezentowanie światu tego, jak niesamowitymi urządzeniami są łaziki, które odkrywają m.in. powierzchnię Marsa. Program działa na podstawie technologii rozszerzonej rzeczywistości, dając nam możliwość ukazania na płaskiej powierzchni różnic w wielkości oraz poziomie skomplikowania pomiędzy dostępnymi w nim modelach 3D anten oraz pojazdów kosmicznych. Program dostępny za darmo, podobnie jak inne aplikacje edukacyjne, skupia się na dostarczaniu informacji chętnym posiadania kompleksowej wiedzy na ich temat, co wykorzystać mogą zarówno nauczyciele, jak i uczniowie w szkłach na całym świecie.

MixNote NotePad Notes

MixNote NotePad Notes to hybryda notesu oraz listy zadań dla systemu Android. Aplikacje tego typu cechują się najczęściej przekombinowanym interfejsem graficznym oraz natłokiem funkcji, których nie odnajdziemy w opisywanej aplikacji. Skupia się ona na dostarczeniu użytkownikowi prostego i wielofunkcyjnego narzędzia do pisania notatek, nagrywania treści głosowych, dodawania obrazków, tworzenia list to-do, a także ich powiadomień wyświetlanych w widżecie aplikacji. Dużym atutem tego rozwiązania jest szyfrowanie rozmów, które to przekłada się na zwiększone bezpieczeństwo naszych prywatnych myśli.

Just a Line

Just a Line to program dla systemu Android dostarczony przez samo Google. Służy on do pisania oraz rysowania w przestrzeni rzeczywistości rozszerzonej, co przekłada się na możliwość późniejszego wykorzystania stworzonego przy jego pomocy dzieła w filmach wideo, a także fotografiach opierających się na AR. Aplikacja dostępna jest za darmo, dając nam możliwość skorzystania z uroku tworzenia prac w przestrzeni wirtualnej, do czego dostęp zyskamy zarówno przy pomocy smartfonów, jak I tabletów z aktualną wersją systemu operacyjnego. Dużą zaletą omawianego programu jest prosty interfejs graficzny, który pozwala nam z wielką łatwością zapoznać się z tym niezwykle rozbudowanym programem.

Pie Controls

Pie Controls to program do kontroli urządzenia z systemem Android. Powstał on z myślą o dużych smartfonach, gdzie sięganie do klawiszy nawigacyjnych jest niezwykle nieintuicyjne, a także niewygodne. Opisywany program daje nam możliwość stworzenia nowej przestrzeni nawigacyjnej po dowolnej stronie wyświetlacza, którą wysuwamy odpowiednim gestem. W jej środku możemy ulokować zarówno przyciski nawigacyjne, jak i skróty do interesujących nas funkcji systemu operacyjnego oraz zainstalowanych aplikacji. Pie Controls podobnie jak inne aplikacje do personalizacji systemu idealnie adaptuje się do używanego przez nas motywu oraz tapety, co jest jego dużą zaletą.

Lean Launcher

Lean Launcher to launcher dla urządzeń z systemem Android. Podobnie jak najnowsze aplikacje tego typu, daje nam on możliwość skorzystania z uroku interfejsu graficznego nie skalanego nakładkami graficznymi z Androida 8.0 Oreo. Nakładka jest niezwykle lekką, co jest jej gigantycznym atutem, a zaawansowane możliwości personalizacji połączone z darmowym do nich dostępem pozwalają nam na dostosowanie go do naszych potrzeb. Lean Launcher rozwijany jest przez społeczność, co przekłada się na duże skupienie na jakości i optymalizacji programu na jak największej ilości urządzeń. W programie odnajdziemy liczne możliwości zmiany kolorów elementów kluczowych wyświetlanych na ekranie, a także wyglądu ikon, co otwiera nam możliwość niemalże nieograniczonych modyfikacji wyglądu systemu operacyjnego Android.

Notisave – save notifications

Notisave – save notifications to program do zarządzania powiadomieniami w systemie Android. Przy jego pomocy posegregujemy napływające interakcje, a także zabezpieczymy je przed wzrokiem nie powołanych do tego osób. Głównym założeniem Notisave – save notifications jest ograniczenie odrywania się od pracy, którego najczęstszą przyczyną jest lawina powiadomień, które stale nas rozpraszają. Przy pomocy opisywanego programu nie dość, że zapiszemy wszystkie wyświetlane przez nasze urządzenie powiadomienia, to wrócimy do nich również w pasującej nam chwili, co przełoży się zaś na zwiększenie produktywności oraz większe skupienie się na sprawach priorytetowych.

Live Wallpapers – Walloop

Live Wallpapers – Walloop  to galeria animowanych tapet dla systemu Android. W jej zasobach odnajdziemy dziesiątki posegregowanych tematycznie teł, wśród których następnie możemy wybrać interesujące nas pozycje podatne pod modyfikacje. Przy ich pomocy jesteśmy w stanie zmienić częstotliwość następujących po sobie efektów, a także zmienić kolorystykę niektórych elementów wyświetlanych na ekranach naszych urządzeń. Największą zaletą opisywanego zbioru jest stosowanie trójwymiarowych animacji połączonych z wysoką dbałością o optymalizację pracy baterii, co przekłada się na możliwość uzyskania zaskakującego efektu przy braku rozczarowania płynącego z zbyt szybkiego rozładowywania się baterii.

Memory Helper: Lock Screen To Do List

Memory Helper: Lock Screen To Do List to program do tworzenia list to-do dla Androida. Jego głównym założeniem jest wyświetlanie informacji na zablokowanym ekranie urządzeń, które mają możliwość pokazywania informacji na wygaszonym wyświetlaczu (np. Samsung Galaxy S9 lub Nexus 5X). Wśród jego funkcji odnajdziemy możliwość dodawania list rzeczy do wykonania na ekranie blokady, co może okazać się bezsensowne w momencie, kiedy korzystamy z czytnika linii papilarnych. Mając to na uwadze, twórcy opisywanego programu postanowili wprowadzić automatyczne uruchamianie aplikacji w momencie, kiedy przebrniemy przez mechanizm blokady urządzenia.

Zobacz także: Najlepsze nowe gry na Androida i iOS z kwietnia

Rafał Kurczyński

Dwudziestotrzyletni kreatywny i artystycznie uzdolniony maniak Twittera, który bardziej od technologii kocha jedynie rocka i pisanie. Felietonista z wyboru. Poeta po godzinach.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij