Udostępnij
Tweetnij

Microsoft Office 2019 jeszcze w tym roku, ale uruchomisz go tylko w Windows 10

Microsoft Office 2019 to najnowsza wersja popularnego pakietu biurowego, który jest już w przygotowaniu. Gigant z Redmond na łamach jednego z blogów opublikował nowe informacje o programie. Dowiadujemy się, że nowe składniki będzie można uruchamiać tylko w systemie Windows 10. Zostanie również skrócone wsparcie techniczne.

Microsoft Office 2019 to najnowsza wersja popularnego pakietu biurowego, który jest już w przygotowaniu. Gigant z Redmond na łamach jednego z blogów opublikował nowe informacje o programie. Dowiadujemy się, że nowe składniki będzie można uruchamiać tylko w systemie Windows 10. Zostanie również skrócone wsparcie techniczne.

Microsoft Office 2019

Office 2019 miał zapowiedź na konferencji Ignite we wrześniu 2019 roku. Wtedy gigant z Redmond pochwalił się, że premiera nowego pakietu biurowego odbędzie się jeszcze w tym roku. Potem na kilka miesięcy Microsoft nabrał wody w usta, ale na jednym z blogów firmy pojawiły się właśnie nowe informacje. Czego się dowiadujemy?

Microsoft Office 2019 ciągle planowany jest na ten rok. Wiemy, że premiera dla wszystkich odbędzie się w drugiej połowie roku. Ma jednak być poprzedzona publicznym programem beta, który będzie odbywał się w ramach Niejawnego programu testów pakietu Office. Insiderzy mają uzyskać dostęp do poglądowych wersji Preview jeszcze w drugim kwartale. Wtedy nowości będą mogli wypróbować wszyscy zainteresowani, choć bardzo możliwe, że będzie wymagana do tego subskrypcja Office 365.

Microsoft Office 2019 tylko dla użytkowników Windows 10

Office 2019 będzie pierwszą wersją popularnego pakietu biurowego, który będzie można uruchamiać tylko w Windows 10. Jest to o tyle ciekawe, że rozszerzone wsparcie techniczne dla Windows 7 i Windows 8.1 cały czas jest oferowane. Teoretycznie nowe programy pakietu powinny więc być zgodne z tymi systemami, ale podjęto taką, a nie inną decyzję. Oczywiście, Microsoft zapewni także wsparcie dla komputerów Mac. Tutaj jednak pewnie będzie wymagana najnowsza wersja macOS, czyli system z numerkiem 10.14, którego zapowiedzi spodziewajmy się na konferencji WWDC 2018 w czerwcu.

Office 2019 dostanie także krótszy okres wsparcia technicznego. Microsoft przekazał, że podstawowe wsparcie nadal będzie oferowane przez pięć lat. Tutaj nic się nie zmienia względem starszych programów. Niestety, wydłużone wsparcie ma być oferowane maksymalnie przez dwa lata, gdzie do tej pory było to pięć lat.

Microsoft Office 2019 nadal jest tajemnicą i na szczegóły trzeba czekać. Możliwe, że znacznie więcej dowiemy się w trakcie tegorocznej konferencji BUILD. Na więcej informacji musimy czekać. Pamiętajcie jednak, że niedawno premierę miał LibreOffice 6.0.0 od The Document Foundation, czyli jedna z najciekawszych, bezpłatnych alternatyw dla pakietu Microsoftu.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida ze stycznia

źródło: Technet

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij