Udostępnij
Tweetnij

Najlepsze gry mobilne – styczeń 2018 (iOS/Android)

Styczeń 2018 roku jest już za nami. Obfitował on w niezwykle ciekawe gry, które mogą wciągnąć nas na bardzo długie godziny. Które jednak tak naprawdę warto pobrać na swój sprzęt z systemem iOS lub Android? Jak zwykle pomagamy wam w podjęciu decyzji i wybieramy 10, w naszym mniemaniu najciekawszych. Oto one!

Styczeń 2018 roku jest już za nami. Obfitował on w niezwykle ciekawe gry, które mogą wciągnąć nas na bardzo długie godziny. Które jednak tak naprawdę warto pobrać na swój sprzęt z systemem iOS lub Android? Jak zwykle pomagamy wam w podjęciu decyzji i wybieramy 10, w naszym mniemaniu najciekawszych. Oto one!

Najlepsze nowe gry iOS Android styczeń 2018

The Room: Old Sins

The Room: Old Sins to kontynuacja serii The Room. Poprzednie dwie części są bardzo podobne do poprzednich. Tutaj również musimy chodzić od pomieszczenia do pomieszczenia, by rozwiązywać kolejne zagadki. Zmagamy się zarówno z pudełkami, jak i zamkami u drzwi. Tym razem jednak akcja gry przenosi użytkowników do domu pewnego inżyniera, który znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Musimy dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat. Gra dostępna jest na urządzeniach mobilnych z iOS 10 i nowszym.

the room old sins

Antihero: Digital

Antihero: Digital to ciekawa opowieść. Gra przenosi nas do pewnego brytyjskiego miasteczka z czasów wiktoriańskich. Ulice miasta bazują między innymi na opowieściach Dickensa, co wprowadza mroczny klimat. Na to pokrywają się dodatkowo humorystyczne elementy. Podczas rozgrywki wcielamy się tutaj w pewnego złodziejaszka, który próbuje osiągnąć sukces w swojej branży. Rozbudowuje zatem swoją własną gildię. Gra dostępna jest na sprzętach z iOS 8 i nowszym oraz Androidem 4.0 i nowszym.

antihero digital

Super Fancy Pants Adventures

Super Fancy Pants Adventures charakteryzuje bardzo szybkie tempo rozgrywki. Produkcja przyciągnie do siebie zarówno wielbicieli endless runnerów, jak i miłośników platformówek. Bohater gry bowiem mknie przed siebie na kolejnych poziomach pokonując coraz więcej przeszkód. Ma też magiczne pióro, którym pokonuje przeciwników. Produkcja dostępna jest na smartfonach i tabletach z systemem iOS 8 i nowszym oraz Android 4.1 i nowszym.

super fancy pands adventures

Meteorfall: Journey

Meteorfall: Journey to produkcja, która powinna zainteresować miłośników karcianek. Tytuł ten przenosi nas do fantastycznego świata, w którym panuje złowrogi Uberlich. Zadaniem gracza jest pokonanie wroga. Nie jest to jednak łatwe. Użytkownik będzie musiał stoczyć wiele karcianych pojedynków. Gra dostępna jest na urządzeniach mobilnych z systemem iOS 7 i nowszym oraz Android 4.1 i nowszym.

meteorfall journey

World of Warships: Blitz

World of Warships to gra, która jest od dawna dostępna na PC. Jej twórcy, studio Wargaming.net, już wcześniej wypuścili jednak w świat mobilną wersję gry World of Tanks. Tym razem przyszła pora na „statki”. Podobnie jak we większej wersji i tutaj musimy walczyć z przeciwnikiem na morzu, aby zdobywać kolejne punkty i inwestować w innowacje w swojej flocie. Produkcja jest dostępna na urządzeniach z systemem iOS 9 i nowszym oraz Android 4.4 i nowszym.

world of warships blitz

Jydge

Jydge to gra, która przenosi nas do futurystycznego, fikcyjnego miasta o nazwie Edynbyrg. Wcielamy się tutaj w sędziego, który stara się zaprowadzić porządki w zdominowanym przez przestępczość mieście. Produkcja pozwala nam na chwycenie za broń i stłuczenie tyłków mało przyjaznym przestępcom. Tytuł ten polecamy miłośnikom strzelanek. Gra trafiła na urządzenia mobilne z systemem iOS 8 i nowszym.

Jydge

Pathfinder Duels

Pathfinder Duels to druga karcianka w tym zestawieniu. Rożni się one jednak od wspomnianego Meteorfalls. Produkcja jest niejako kontynuacja trzeciego Dungeons&Dragons. Tytuł zakłada zdobywanie kolejnych kart i wystawianie ich „do walki”. Możemy zatem zdobywać kolejnych bohaterów, ekwipunek, a nawet smoki i wygrywać kolejne bitwy. Tytuł ten dostępny jest na urządzeniach mobilnych z iOS 8 i nowszym oraz Androidem 3.0 i nowszym.

pathfinder duels

Hero Academy 2

Hero Academy 2 to produkcja, która pozwala nam na prawdziwy łomot między bohaterami. Gra skupia się na walkach turowych pomiędzy postaciami. Gracze działają więc na planszy złożonej z kwadratów i próbują pokonać przeciwnika stojącego naprzeciwko nich. Przypomina to nieco mechanikę z Heroes of Might & Magic III. Produkcja jest dostępna na urządzeniach mobilnych z iOS 7 i nowszym oraz Androidem 4.4 i nowszym.

hero academy 2

Kraino

Kraino to platformówka w klasycznym stylu. Gra przenosi użytkownika do fantastycznego świata, gdzie znajdziemy wiele potworów. Produkcja wymaga od nas, abyśmy nie tylko z nimi walczyli, ale i omijali wszystkie niebezpieczeństwa, jakie staną nam na drodze. Tytuł ten dostępny jest na urządzeniach mobilnych z iOS 8 i nowszym.

kraino

It’s Full of Sparks

It’s Full of Sparks to produkcja skupiająca się wokół tragicznego życia petard. Nie zgadzają się one ze swoim losem, który za każdym razem kończy się wybuchem i rozerwaniem ich ciała. Postanawiają zatem walczyć z tym procederem i za każdym razem, kiedy ktoś podpali im lont, po prostu wskakiwać do najbliższego zbiornika z wodą. My, oczywiście, musimy im w tym pomóc. Produkcja dostępna jest na urządzeniach mobilnych z iOS 7 i nowszym.

it's full of sparks

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida ze stycznia

Gry cyfrowe w sklepie gram.pl

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij