Udostępnij
Tweetnij

Apple z kolejnym rekordem finansowym, choć w Q4 sprzedano trochę mniej iPhone’ów

Apple opublikowało wyniki finansowe i sprzedażowe za poprzedni kwartał. Gigant z Cupertino ustanowił kolejne rekordy. Zyski w czwartym kwartale wyniosły aż 20,1 mld dolarów, a przychód był na poziomie 88,3 mld dolarów. Co jednak ciekawe, sprzedaż iPhone’ów nieco spadła względem adekwatnego okresu z 2016 roku.

Apple opublikowało wyniki finansowe i sprzedażowe za poprzedni kwartał. Gigant z Cupertino ustanowił kolejne rekordy. Zyski w czwartym kwartale wyniosły aż 20,1 mld dolarów, a przychód był na poziomie 88,3 mld dolarów. Co jednak ciekawe, sprzedaż iPhone’ów nieco spadła względem adekwatnego okresu z 2016 roku.

Tim Cook CEO Apple
fot.: Ike Edeani for Bloomberg Businessweek

Apple opublikowało wyniki finansowe za czwarty kwartał 2017 roku, który dla firmy był pierwszym kwartałem 2018 roku fiskalnego. Ponownie udało się pobić wyniki ustanowione rok wcześniej. W czwartym kwartale gigant z Cupertino miał przychód na poziomie aż 88,3 mld dolarów, a zysk na czysto wyniósł aż 20,1 mld dolarów. Okazuje się jednak, że w zeszłym kwartale sprzedano trochę mniej iPhone’ów niż w Q4 2016 roku.

iPhone’y w poprzednim kwartale sprzedały się w liczbie 77,3 mln sztuk. To około milion mniej niż rok wcześniej. Co jednak ciekawe, duże zainteresowanie jubileuszowym iPhone’em X sprawiło, że średnia wartość sprzedanego telefonu z iOS wzrosła o około 100 dolarów. Apple sprzedało także mniej komputerów Mac, bo około 5 mln sztuk. Do góry poszła jednak sprzedaż iPadów, które sprzedały się w liczbie 13,2 mln sztuk. To tylko trochę więcej niż w adekwatnym okresie sprzed roku.

iPhone’y stanowiły 70% wszystkich przychodów Apple’a w czwartym kwartale 2017 roku. Drugą kategorią są usługi, które wygenerowały 10% przychodu. Ich udział cały czas rośnie i w zeszłym kwartale zauważono 18% wzrost względem Q4 2016 roku. W kategorii inne produkty również zauważono duży wzrost sprzedaży, bo aż o 36%.

iPhone X sprzedaje się naprawdę dobrze, co potwierdza CEO Apple

iPhone X nie jest tanim smartfonem, ale Tim Cook potwierdził, że jego sprzedaż przerosła oczekiwania Apple’a. To najlepiej sprzedający się telefon z iOS w historii, który każdego tygodnia od uruchomienia sprzedaży generował rekordy. Oczywiście, firma z Cupertino nie ujawniła, ile dokładnie sprzedano jubileuszowych smartfonów. Na pewno jednak nie było ich mało.

Tim Cook przekazał również, że baza aktywnych urządzeń Apple’a przekroczyła w styczniu barierę 1,3 mld. To aż o 30% więcej w ciągu zaledwie dwóch lat. CEO firmy twierdzi, że jest to dowód zaufania klientów i popularności sprzętów z logo nadgryzionego jabłka.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

Na poniższym filmie obejrzysz możliwości aplikacji Pliki:

źródło: Apple

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij