Udostępnij
Tweetnij

Najlepsze aplikacje na Androida [styczeń 2018]

Pierwszy miesiąc 2018 roku za nami. Co przyniósł użytkownikom systemu Android? Przede wszystkim unikatowe aplikacje, które dziś weźmiemy na celownik! Wśród nowo opublikowanych oraz znacznie odświeżonych aplikacji w Sklepie Play odnajdziemy w tym miesiącu m.in. Telegram X, ProtonVPN, Notin czy Remind me. Zaczynajmy!

Pierwszy miesiąc 2018 roku za nami. Co przyniósł użytkownikom systemu Android? Przede wszystkim unikatowe aplikacje, które dziś weźmiemy na celownik! Wśród nowo opublikowanych oraz znacznie odświeżonych aplikacji w Sklepie Play odnajdziemy w tym miesiącu m.in. Telegram X, ProtonVPN, Notin czy Remind me. Zaczynajmy!

Sklep Play Google Android

NotinNotin

Notin reprezentuje aplikacje do tworzenia szybkich notatek w systemie Android. Jego głównym atutem jest minimalistyczne podejście do interfejsu użytkownika, dzięki czemu opiera się on w pełni na panelu wyświetlanym w centrum powiadomień, jak i minimalistycznym menu wewnątrz samej aplikacji. Całość opiera się na wpisaniu interesującej nas frazy, daty przypomnienia lub przypięciu notatki w powiadomieniach, gdzie będzie wyświetlać się zarówno na ekranie blokady, jak i ekranie podglądu w telefonach w niego wyposażonych. Notin to ciekawa pozycja, którą warto wypróbować – głównie dlatego, że jest dostępny za darmo dla wszystkich urządzeń pracujących pod kontrolą platformy Google Android. 

Remind MeRemind Me

Remind Me jest ciekawym uzupełnieniem Notina, ponieważ pozwala na tworzenie przypomnień na podstawie przeglądanych przez nas stron internetowych, plików multimedialnych czy jakichkolwiek innych treści, które odnajdziemy przy pomocy naszego telefonu. Program – podobnie jak aplikacje typu Pocket – pozwala nam na dodawanie przypomnień, które następnie poinformują nas o zbliżających się wydarzeniach, czy rzeczach do zrobienia w najbliższej przyszłości. Remind me to lekka aplikacja, będąca dobrą alternatywą dla Google Keep da osób, które nie lubią oddawać swojej prywatności w zamian za usługi tej firmy w systemie Android. 

Haven: Keep WatchHaven

Haven to unikatowe rozwiązanie dla fanów bezpieczeństwa. Aplikacje dotyczące bezpieczeństwa najczęściej dotykają ochrony przed wirusami lub włamaniami, a w tym przypadku sytuacja wygląda zgoła inaczej. Haven pozwala nam zabezpieczyć swoje mieszkanie przy pomocy smartfona lub tabletu, wykorzystując do tego celu czujniki, w które został on wyposażony. Po poprawnym skonfigurowaniu, aplikacja zaczyna nasłuchiwać swojego otoczenia, wykorzystując do tego mikrofon i wszelkiej maści czujniki, takie jak czujnik zbliżeniowy, żyroskop, czujnik światła, czy kamerkę do selfie. Haven to program rozwijany przez społeczność miłośników bezpieczeństwa, dlatego też jest on stale ewaluowany. Warto go wypróbować – w końcu może ocalić nasze życie. 

ProtonVPNProtonVPN

ProtonVPN to program służący do korzystania z bezpiecznego profilu VPN na urządzeniach z systemem Android. Aplikacja rozwijana jest przez osoby odpowiedzialne za niezwykle popularnego Proton Maila, pozwalając nam na wybranie dowolnego serwera na świecie, aby następnie przy jego pomocy zalogować się do stron zablokowanych lokalnie. ProtonVPN dostępny jest za darmo, co jest jego dużą zaletą względem konkurencyjnych rozwiązań, pozwalając nam ukryć naszą działalność w sieci, przez co jest to aplikacja zdecydowanie warta uwagi osób potrzebujących tego typu rozwiązań. Przypominamy jednak, że aplikacje tego typu w niektórych miejscach na świecie mogą uchodzić za nielegalne. 

Telegram XTelegram X

Telegram X to mobilny klient komunikatora Telegram. Wywodzi się on z alternatywnego programu rozwijanego przez społeczność, który został ostatecznie kupiony przez twórców tej unikatowej pozycji. Telegram X różni się od standardowej aplikacji dużo większą optymalizacją, a przy tym szybkością działania, jak i wieloma praktycznymi gadżetami, takimi jak podgląd czatu bez otwierania go, dodatkowe gesty przekładające się na różne reakcje dotykanych wiadomości, czy ulepszone powiadomienia. Wszystkie aplikacje klienckie Telegrama dla systemu Android dostępne są za darmo. 

Floating Bar LG V30Floating Bar LG V30

Floating Bar to narzędzie systemowe wzorowane na interfejsie użytkownika LG V30. Dostarcza nam ono znany z flagowca koreańskiej firmy panel skrótów, z którego to przejdziemy płynnie do wybranych przez nas skrótów aplikacji, ustawień systemowych, czy kontaktów. Floating Bar ma duże możliwości konfiguracyjne, przez co każdy użytkownik owego narzędzia jest w stanie dostosować je do własnych potrzeb w dowolnym urządzeniu posiadającym wspieraną wersję systemu Android. Aplikacja dostępna jest za darmo, choć jej funkcjonalność jest ograniczona. Aby korzystać z pełni jej funkcjonalności, należy uiścić opłatę za pełnoprawną wersję. 

1Weather1weather

1Weather dumnie reprezentuje aplikacje pogodowe dla systemu Android. Cechuje się on minimalistycznym wyglądem, dobrze dopracowanymi animacjami efektów pogodowych, jak i rozbudowanym systemem powiadomień pogodowych. Widżet dostępny wraz z 1Weather został wyposażony w trzy tryby wyświetlania informacji, co przekłada się na brak konieczności każdorazowego otwierania aplikacji w celu uzyskania aktualizacji zebranych przez niego danych. Program został wielokrotnie wyróżniony przez największe portale technologiczne na świecie za swoją niebywałą dokładność oraz grację, z jaką wyświetla on informacje. 

Wall of FameWall of Fame

Wall of Fame to galeria tapet stworzona z myślą o systemie Android. Znajdziemy w niej setki starannie wyselekcjonowanych teł dostępnych w wysokiej rozdzielczości, tak, aby dobrze prezentowały się zarówno na ekranach flagowych urządzeń z rozdzielczością 2K, jak i na urządzeniach budżetowych. Dostęp do tapet jest darmowy, a nowe tła pojawiają się w galerii co tydzień, co jest dużym atutem owego rozwiązania. Tapety w Wall of Fame podzielone zostały na różne kategorie, z tego tez powodu odnajdziemy tu zarówno bogatą kolekcję teł nawiązujących do Material Design, jak i anime, motoryzacji i temu podobnych. Aplikacje tego typu najczęściej wymagają od nas posiadania płatnego konta premium, czego brak w tym przypadku jest dużym atutem opisywanego tytułu. 

Edge MaskEdge Mask

Edge Mask jest narzędziem systemowym dla platformy Android. Pozwala ono na ukrycie prostokątnych krawędzi ekranu, aby te wyglądały tak, jak we flagowcach 2017 i 2018 roku. Aplikacja posiada wiele możliwości personalizacji, przez co dopasujemy efekt zaokrąglonych rogów do każdego możliwego, wspieranego przez program urządzenia. Przy pomocy Edge Mask utworzymy wielokolorowe sztuczne ramki, jak i określimy, jak duże pokrycie krawędzi ekranu nas interesuje, ustawiając również m.in. reguły ich aktywacji/znikania. 

Notification HistoryNotification History

Notification History to niezwykle praktyczne narzędzie systemowe dla platformy Android. Pozwala ono na przeglądanie historii powiadomień pojawiających się w naszym urządzeniu, dzięki czemu po przypadkowym wyłączeniu się telefonu, czy omyłkowym wyczyszczeniu panelu powiadomień, mamy okazję wrócić do komunikatów, które w normalnej sytuacji bezpowrotnie byśmy stracili. Notification History posiada minimalistyczny interfejs graficzny i możliwość przeglądania ogółu powiadomień przy pomocy filtrowania, co przyda się nam przy wyszukiwaniu dokładnie sprecyzowanych aplikacji. Program stale monitoruje wszystkie zainstalowane w systemie aplikacje, choć możemy w razie potrzeby wykluczyć z tego działania wybrane przez nas pozycje. 

Zobacz także: Najlepsze gry na Androida i iOS z 2017 roku

Rafał Kurczyński

Dwudziestotrzyletni kreatywny i artystycznie uzdolniony maniak Twittera, który bardziej od technologii kocha jedynie rocka i pisanie. Felietonista z wyboru. Poeta po godzinach.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij