Udostępnij
Tweetnij

Najlepsze gry na Androida i iOS z 2017 roku

2017 rok już za nami. Czas więc na wielkie podsumowanie. Poniżej znajdziecie gry, dokładnie 17 różnych pozycji z 2017 roku, które, w naszym mniemaniu, były najlepszymi tytułami, jakie pojawiły się w minionym roku na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android. Znajdzie się wiele tytułów dla wielbicieli gier logicznych, wyścigów, karcianek czy erpegów.

2017 rok już za nami. Czas więc na wielkie podsumowanie. Poniżej znajdziecie gry, dokładnie 17 różnych pozycji z 2017 roku, które, w naszym mniemaniu, były najlepszymi tytułami, jakie pojawiły się w minionym roku na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android. Znajdzie się wiele tytułów dla wielbicieli gier logicznych, wyścigów, karcianek czy erpegów.

Najlepsze gry Android iOS 2017 rok

Hidden Folks

Pamiętacie jeszcze popularną w latach 90-tych bajkę Gdzie jest Wally? W każdym odcinku mieliśmy za zadanie odszukać tytułowego bohatera. Podobnie jest z Hidden Folks. Podczas rozgrywki otrzymujemy kolejne plansze, na których musimy wyszukiwać kolejne elementy. Są tutaj jednak dwie zasadnicze różnice – po pierwsze – tutaj świat jest w pełni interaktywny, czyli użytkownik może np. wprawiać go w ruch z pomocą dotyku palcem. Po drugie – świat jest czarno-biały, więc znalezienie poszczególnych elementów nie należy do najprostszych zadań. Gra dostępna jest na urządzeniach mobilnych z iOS 8.0 i nowszym oraz Androidem 4.4 i nowszym.

hidden folks

Fire Emblem Heroes

Fire Emblem nie jest znane w Polsce, ale na świecie jest to znana seria. Nic dziwnego zatem, że Nintendo obrało tę grę za swoją następny cykl, który doczekał się przeniesienia na smartfony i tablety. W trakcie rozgrywki poznajemy wielu z bohaterów, którzy pojawiają się w serii. Są nimi między innymi Ryoma oraz Azura z Fire Emblem Fates, Tharja oraz Frederick z Fire Emblem Awakening, a także Nino z Fire Emblem. Styl rozgrywki nie różni się zbytnio od konsolowych odsłon. Warto wypróbować, bo gra dostępna jest na urządzeniach mobilnych z iOS i Androidem w ramach modelu free2play, zatem pobierzemy ją za darmo, choć podczas rozgrywki natkniemy się również na mikrotransakcje.

fire emblem heroes

Splitter Clitters

Splitter Clitters to gra, w której musimy chronić głównego bohatera. Musimy przeprowadzić go z punktu A do punktu B tak, by nie doznał uszczerbku na zdrowiu. Nie jest to jednak proste. Musiy tak manipulować otoczeniem, żeby bohater nie zderzył się z czymś na drodze. W tym celu gracz tnie poszczególne elementy mapy, by te nie przeszkadzały w dalszej wędrówce postaci. Gra dostępna jest na urządzeniach mobilnych z iOS 7.0 i nowszym oraz Androidem 2.3 i nowszym.

splitter critters

Sunless Sea

Sunless Sea to propozycja dla wielbicieli erpegów. Podczas gry wcielamy się w kapitana pewnego statku parowego. Przemierzamy morza i oceany, ale po drodze czeka nas wiele niebezpieczeństw – zarówno potwory wodne, jak i okoliczni mieszkańcy. Każdy z bohaterów ma dodatkowo własną osobowość, a decyzje gracza będą wpływały na rozwój ich charakteru. Gra dostępna jest na urządzeniach mobilnych z iOS 8.0 i nowszym.

sunless sea

The Elder Scrolls Legends

Hearthstone jest wciąż niezwykle popularne. Bethesda postanowiła zainwestować we własną karciankę i tak powstało The Elder Scrolls Legends. Produkcja w znacznej mierze przypomina wspomnianą grę Blizzarda. W The Elder Scrolls Legends gracz buduje własną talię kart, a następnie staje w szranki z innymi użytkownikami lub sztuczną inteligencją. Celem jest zabranie wszystkich punktów życia oponentowi. Gra dostępna jest dla użytkowników urządzeń mobilnych z iOS 10.0 i nowszym, a także Androidem 4.4 i nowszym.

the elder scrolls legends

Death Road to Canada

Death Road to Canada, jak sama nazwa wskazuje, gra w której podróżujemy do tytułowej Kanady. Okazuje się jednak, że na świecie zapanowała apokalipsa zombie i musimy się jej przeciwstawić. Zbieramy zatem drużynę. Każda z postaci ma unikalne zdolności, które przydają się w bezpośrednim kontakcie z zombiakami. Wszystko dodatkowo podsycone jest dużą dawką świetnego humoru. Gra dostępna jest na sprzętach z iOS 8.1 i nowszym oraz Androidem 4.0 i nowszym.

death road to canada

Cat Quest

Cat Quest przenosi użytkowników do fantastycznej krainy, Feningradu, w której, jak mówi sam tytuł, królują koty. Pewnego dnia jednak do królestwa powracają smoki. Nasz bohater musi złapać za miecz, a następnie wyruszyć rozprawić się z gadami. W tym celu przemierza świat, by się z nimi zmierzyć. Gra dostępna jest na urządzeniach mobilnych z iOS 7.0 i nowszym.

cat quest

GRID Autosport

GRID Autosport to ciekawa pozycja dla wielbicieli wyścigów. Gra zadebiutowała na PC, PlayStation 3 i Xboksie 360 w 2014 roku. Twórcy postanowili również wydać produkcję na urządzenia mobilne. Produkcja bardzo pięknie się prezentuje, jednak ma też wysokie wymagania. uruchomi się jedynie na sprzętach z wysokiej półki, takich jak iPhone 7 (lub nowszy) lub iPad Pro. Tytuł ten dostępny jest na urządzeniach mobilnych z iOS 11 i nowszym. Nie należy też do najtańszych. Zapłacimy za niego 47,99 zł.

grid autosport

The Witness

The Witness przenosi graczy do fantastycznego świata. Nagle, w niewyjaśnionych okolicznościach, giną w nim wszyscy mieszkańcy. Naszym zadaniem jest przemierzanie całej okolicy w poszukiwaniu wskazówek. Musimy zatem rozwikłać wielką tajemnicę. The Witness dostępne jest na urządzeniach mobilnych z systemem iOS 10 i nowszym oraz Android.

the witness

Iron Marines

Iron Marines to kolejna produkcja twórców popularnego Kingdom Rush. Urugwajczycy postanowili stworzyć grę w nieco innych klimatach. Gracz wciela się tutaj w dowódcę kosmicznej kompanii, która ma za zadanie unicestwić obcych. W tym celu wykorzystuje różne zdobycze techniki. Podczas rozgrywki wykonujemy kolejno różnego rodzaju misje. Produkcja dostępna jest na sprzętach z iOS 7.0 i nowszym oraz Androidem 4.1 i nowszym.

iron marines

Morphite

Morphite skupia się na historii Myrah Kale, która wraz ze swoim przybranym ojcem prowadzi warsztat gdzieś w przestrzeni kosmicznej. Pewnego dnia jedna z misji zaopatrzeniowych kończy się nieoczekiwanymi problemami. Dziewczyna musi udać się w daleką podróż, by móc odkryć prawdę o sobie. Gra przeznaczona jest na urządzenia mobilne z systemem iOS 9.0 i nowszym oraz Android 4.4 i nowszym.

morphite

To The Moon

Fabuła To The Moon skupia się wokół Eve Rosalene oraz Neila Wattsa, dwóch naukowców, którzy pracują dla pewnej korporacji zapewniającej możliwość powrotu do odległych wspomnień i spełnienia najskrytszych marzeń jeszcze przed odejściem z ziemskiego padołu. Tym razem muszą postarać się o to, by pewien staruszek udał się na tytułowy księżyc. Gra dostępna jest na urządzeniach mobilnych z iOS 7.0 i nowszym, a także z systemem Android 4.0 i nowszym.

to the moon

Thimbleweed Park

Thimbleweed Park to gra, która wyszła spod skrzydeł legend w świecie gier – Rona Gilberta oraz Garry’ego Winnicka. Na wersję na urządzenia mobilne z iOS i Androidem czekali wiele miesięcy. Ale było na co czekać. Produkcja przenosi użytkownika do tytułowego Thimbleweed Park, gdzie ktoś popełnił morderstwo. Lokalne władze nie mogą poradzić sobie ze śledztwem, więc do miasteczka przyjeżdża dwóch agentów. W trakcie rozgrywki możemy wcielić się łącznie w pięć różnych postaci. Thimbleweed Park dostępne jest na urządzeniach mobilnych z systemem iOS 9.0 i nowszym oraz Androidem 4.4 i nowszym.

thimbleweed park

Full Throttle Remastered

Full Throttle Remastered to zremasterowana wersja gry z 1995 roku. Podczas rozgrywki przenosimy się do przyszłości, gdzie dochodzi do bardzo nieprzyjemnego incydentu, za który obwiniany jest twórca ostatnich, prawdziwych dwukołowców. Zadaniem gracza jest oczyszczenie dobrego imienia Malcolma. W tym celu wciela się w szefa gangu motocyklowego – Bena. Gra dostępna jest na urządzeniach mobilnych z systemem iOS 9.0 i nowszym.

full throttle remastered

Age of Rivals

Age of Rivals to produkcja inspirowana grami planszowymi. Podczas rozgrywki gracz musi wykorzystywać karty, by stworzyć idealne miasto. Wszystko musi być tu jednak dokładnie wyważone. Użytkownik może także wykonywać pojedyncze misje. Może również skorzystać z trybu wieloosobowego w grze. Produkcja jest dostępna na urządzenia mobilne z iOS 7.0 i nowszym oraz Androidem 3.7 i nowszym.

age of rivals

Monument Valley 2

Monument Valley 2 było wielką niespodzianką dla fanów pierwszej części. Ustwo postanowiło nie rezygnować ze standardowych rozwiązań, które mogliśmy zobaczyć w pierwszej odsłonie. Wprowadzili jednak jedną zasadniczą zmianę – tym razem jednak podczas gry będziemy mieli do czynienia z dwiema postaciami. Produkcja dostępna jest na sprzętach mobilnych z iOS 9.0 i nowszym.

monument valley 2

Reigns: Her Majesty

Reigns: Her Majesty to kontynuacja gry Reigns. Tym razem jednak mamy tutaj do czynienia nie z królem, a z królową. Mechanika się jednak nie zmieniła. Wciąż podejmujemy decyzje podobnie jak to miało miejsce w pierwszej części. Produkcja bardzo przypomina rozwiązania z aplikacji Tinder. Druga odsłona wnosi wiele nowych kart i nowe historie. Produkcja jest dostępna na urządzeniach mobilnych z systemem iOS 9.0 i nowszym oraz Android 4.3 i nowszym.

reigns her majesty

Zobacz również: Najlepsze gry mobilne – grudzień 2017

Gry cyfrowe w sklepie gram.pl

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij