Udostępnij
Tweetnij

Najlepsze gry mobilne – grudzień 2017 (iOS/Android)

Minął kolejny miesiąc, więc pora na kolejne zestawienie. I tym razem przygotowaliśmy dla was gry, które, w naszym mniemaniu, są najlepszymi produkcjami, jakie w minionym miesiącu pojawiły się na urządzeniach mobilnych z systemem iOS lub Android. Znajdzie się coś dobrego dla każdego – na liście znalazły się gry logiczne, symulatory i tytuły sportowe.

Minął kolejny miesiąc, więc pora na kolejne zestawienie. I tym razem przygotowaliśmy dla was gry, które, w naszym mniemaniu, są najlepszymi produkcjami, jakie w minionym miesiącu pojawiły się na urządzeniach mobilnych z systemem iOS lub Android. Znajdzie się coś dobrego dla każdego – na liście znalazły się gry logiczne, symulatory i tytuły sportowe.

najlepsze-gry-mobilne-grudzien-2017-ios-android

Bridge Constructor Portal

Bridge Constructor Portal to najzwyczajniej w świecie połączenie dwóch legendarnych serii – Portala oraz Bridge Constructor. W trakcie rozgrywki, jak można się spodziewać, budujemy tytułowe mosty, ale pomaga nam w tym nie kto inny, jak uwielbiana przez tłumy graczy GLaDOS. Ogólne założenia gry bardzo przypominają Bridge Constructor, z tą różnicą, że tutaj twórcy dodali wiele elementów takich jak portale czy katapulty znane z serii Portal. Gra dostępna jest na urządzeniach mobilnych z iOS 8.0 i nowszym oraz Androidem 4.1 i nowszym.

bridge constructor portal

Sonic Runners Adventure

Sonic Runners Adventure, podobnie jak poprzednie części z serii, pozwala nam na wcielenie się w tytułowego Sonica. Naszym zadaniem jest tutaj omijanie wszelkiego rodzaju niebezpieczeństw i gnanie przed siebie. Po drodze zbieramy różne bonusy. W trakcie gry możemy odblokowywać kolejnych bohaterów. Produkcja dostępna jest na urządzeniach mobilnych z iOS 8.0 i nowszym i Androidem 4.0.3 i nowszym.

sonic runners adventure

Arena of Valor

Arena of Valor to gra MOBA w założeniach podobna do niezwykle popularnego League of Legends. W trakcie rozgrywki mamy do czynienia z dwiema maksymalnie pięcioosobowymi drużynami, które biorą udział w bitwie pomiędzy sobą online. Każda z postaci ma dodatkowo osobne, unikalne zdolności. Jak każda gra MOBA, Arena of Valor stawia na sieciowe potyczki. Gra jest dostępna na sprzętach z systemem iOS 8.0 i nowszym oraz Android 4.0.3 i nowszym.

arena of valor

Oddworld: Abe’s Oddysee New N’ Tasty

Oddworld: Abe’s Oddysee New N’ Tasty opowiada historię tytułowego bohatera. Abe, wraz ze swoimi pobratymcami, Mudokonami, jest więziony przez Gukkonów. Przez przypadek dowiaduje się również, że jego wrogowie chcą skonsumować jego kumpli. Stara się ich wszystkich uratować. Gra pojawiła się już na wielu platformach, w tym PC, PlayStation 3 czy Xboksie 360. Teraz można ją pobierać na urządzenia mobilne z systemem iOS 7.0 i nowszym oraz Android 5.0 i nowszym.

oddworld

Reigns: Her Majesty

Reigns: Her Majesty to kontynuacja popularnego Reigns. W grze, podobnie jak w poprzedniej części, podejmujemy różnorakie decyzje jako władca pewnego królestwa. Tym razem jednak nie wcielamy się w króla, a w królową. Pojawiają się zatem nowe wątki fabularne i nowe karty. Ponownie musimy podejmować decyzje podobnie do tego, jak mamy to w zwyczaju robić podczas korzystania z Tindera. Gra jest dostępna na urządzeniach mobilnych z systemem iOS 9.0 i nowszym oraz Android 4.3 i nowszym.

reigns her majesty

Portal Knights

Portal Knights przenosi gracza to fantastycznego świata zbudowanego z klocków. Z niewiadomych przyczyn świat ten został rozsypany na kawałki. Zadaniem użytkownika będzie scalenie go. Gra dostępna jest również na Pc oraz konsolach PlayStation 4 oraz Xboksie One i Nintendo Switch. Produkcję można pobrać na urządzenia mobilne z iOS 8.0 i nowszym oraz Androidem 6.0 i nowszym.

portal knights

Life is Strange

Life is Strange opowiada historię Max, która po latach wraca do rodzinnego miasteczka. Spotyka tam swoją dawną przyjaciółkę, Chloe. Razem z nią stara się rozwikłać sprawę tajemniczego zniknięcia pewnej studentki. Przy okazji Max orientuje się, że ma niezwykłą moc manipulowania czasem. Kilka pierwszych epizodów gry jest dostępnych na urządzeniach mobilnych z systemem iOS 10.0 i nowszym.

life is strange

Inside

Inside to gra, w której kierujemy poczynaniami małego chłopca. Przemierza on dość osobliwy, mroczny świat. Ucieka przede wszystkim przed ludźmi, jednak później orientuje się, że wokół niego dzieją się potworne rzeczy, takie jak różne eksperymenty. Produkcja jest dostępna na urządzeniach mobilnych z iOS 11.0 i nowszym.

inside

Captain Tsubasa: The Dream Team

Teraz coś dla wielbicieli Kapitana Tsubasy. W Captain Tsubasa: The Dream Team pokierujemy drużyną piłkarską. Będziemy szkolić swoją ekipę i rozgrywać kolejne mecze ze znanymi z popularnego anime zawodnikami. Warto zaznaczyć, że produkcja trafiła początkowo tylko do Japonii, gdzie odniosła ogromny sukces. Grę pobrało łącznie około 4 miliony użytkowników. Teraz tytuł ten trafił również do graczy z innych części świata. Produkcja dostępna jest na urządzeniach mobilnych z iOS 8.0 i nowszym oraz Androidem 4.4 i nowszym.

captain tsubasa

Gorogoa

Gorogoa to ciekawa gra logiczna, w której musimy rozwiązywać kolejne zagadki. W trakcie rozgrywki poznajemy historię pewnego chłopca, który kolekcjonuje różne przedmioty. Wszystkie są związane z różnymi religiami. Autorem produkcji jest Jason Roberts, który zajął się nie tylko pomysłem, ale również oprawą graficzną. Produkcja jest dostępna na urządzeniach mobilnych z systemem iOS 9.3.5 i nowszym.

gorgoroa

Zobacz również: Najlepsze gry mobilne – listopad 2017

Gry cyfrowe w sklepie gram.pl

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij