Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 1903 wyświetla nowe komunikaty o zgodności

Windows 10 1903 to ostatnia wersja okienek, której udział jest jednak bardzo słaby. Microsoft udostępnił już majową aktualizację na wszystkie kompatybilne urządzenia. Co jednak, gdy zgodność danego sprzętu nie występuje? Tu Windows 10 1903 zaczął wyświetlać nowe komunikaty z informacją o zaistniałym problemie.

Windows 10 1903 został udostępniony pod koniec maja tego roku. Od niedawna majowa aktualizacja jest ogólnodostępna. Jednak jej udział i tak jest cały czas mały. Już wkrótce Microsoft ma w planach rozpocząć proces automatycznego uaktualniania tych PC, które mają przestarzałe wersje okienek. Jednak w celu instalacji musi być zapewniona zgodność. Co się stanie, gdy jej nie będzie?

Windows 10 1903 zaczął wyświetlać nowe komunikaty. Można je znaleźć w sekcji do automatycznego instalowania aktualizacji. Gdy zgodność danego sprzętu nie będzie zapewniona, to pojawi się informacja widoczna na poniższym zrzucie ekranowym. Widzimy, że Microsoft wyjaśnia w komunikacie, że sprzęt nie jest jeszcze gotowy na instalację uaktualnienia. Nie ma jednak wyjaśnienia, czym to jest bezpośrednio spowodowane.

Windows 10 1903 komunikaty kompatybilność Windows Update aktualizacja Microsoft zgodność

Pamiętajmy, że Windows 10 1903 do niedawna miał jeszcze kilka nierozwiązanych problemów. Wtedy obowiązuje blokada. Komputery, które mają jakieś niekompatybilne oprogramowanie automatycznie uaktualniane nie będą. Wynika to z faktu, że może potem dojść do jakichś problemów, a tego Microsoft nie chce.

Windows 10 1903 zostanie wdrożony automatycznie na PC z April 2018 Update

Windows 10 April 2018 Update to obecnie najpopularniejsza wersja okienek. Jednak wsparcie dla niej pomału dobiega końca. Microsoft zakończy je jesienią. Dlatego PC z tą edycją okienek będą wkrótce aktualizowane automatycznie do wersji z numerkiem 1903.

Przeczytaj także: Google Maps – triki i funkcje, które warto znać

źródło: WindowsLatest

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij