Udostępnij
Tweetnij

Microsoft wkrótce zacznie aktualizować PC ze starymi wersjami Windows 10

Windows 10 dostępny jest w kilku różnych wersjach. Jednak te starsze przestają być z czasem wspierane. Dlatego Microsoft jeszcze w tym miesiącu zamierza zacząć aktualizować PC z przestarzałymi wersjami okienek do nowszych. Już wkrótce te komputery zostaną uaktualnione do Windows 10 1903 z maja tego roku.

Windows 10 1903 to ostatnia, najaktualniejsza wersja „dziesiątki”. Okazuje się jednak, że jej udział na rynku jej bardzo niewielki. Po kilku tygodniach od premiery był wręcz niszowy. Microsoft zamierza to wkrótce zmienić. Jeszcze w tym miesiącu PC ze starymi wersjami okienek zostaną automatycznie uaktualnione do najnowszej edycji.

Najpopularniejszą edycją „dziesiątki” jest Windows 10 1803, ale to wydanie systemu operacyjnego zostanie wkrótce uśmiercone. To oznacza, że Microsoft przestanie udostępniać aktualizację na komputery z tymi okienkami. Stąd też pomysł, aby PC z tym systemem uaktualnić do najnowszej wersji. Proces aktualizacji ma bazować na uczeniu maszynowym.

Windows 10 1903 blokada Microsoft procesory AMD Ryzen Threadripper sterowniki RAID

Microsoft uaktualni do Windows 10 1903 wszystkie PC ze starymi okienkami

Proces aktualizacji obejmie nie tylko te PC, które pracują pod kontrolą edycji 1803. Microsoft zamierza uaktualnić do Windows 10 1903 także te komputery, które mają starszą wersję okienek. Wynika to z tego samego faktu, co dla wydania z kwietnia 2018 roku. Po prostu, jest nim brak wsparcia.

Proces rozpocznie się jeszcze przed końcem tego miesiąca. Pewnie jednak będzie przebiegać falami. Niedługo jednak udział Windows 10 1903 powinien znacząco się umocnić. Skoro użytkownicy PC nie chcą sami aktualizować własnych komputerów, to Microsoft doszedł do wniosku, że im pomoże.

Przeczytaj także: Google Maps – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij