Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 1903 to także udoskonalenia z zakresu wydajności

Windows 10 1903 jest coraz bliżej. Wiemy, że pojawią się także udoskonalenia, które pozytywnie wpłyną na wydajność. Microsoft wdroży Reptoline od Google, które po części rozwiązuje problemy po Spectre. Majowa aktualizacja Windows 10 1903 to także pewne usprawnienia z zakresu wydajności dla menu Start.

Windows 10 1903 zostanie udostępniony w tym miesiącu. Wiemy, że majowa aktualizacja wprowadzi także usprawnienia obejmujące wydajność. Poprawki na zagrożenie o nazwie Spectre wpłynęły na nią negatywnie. Jednak dzięki Reptoline od Google uda się ją zwiększyć.

Windows 10 znajdziesz w naszym sklepie.

Reptoline dotyczy drugiego wariantu Spectre. Poprawki opracowane przez Google nie wpływają tak negatywnie na wydajność, jak te wcześniejsze. Dzięki nim Windows 10 1903 odzyska część utraconej wcześniej wydajności. Dla przykładu, Microsoft wyjaśnia, że Reptoline pozwoliło na zwiększenie prędkości uruchamiania aplikacji pakietu biurowego Office nawet o 25%, a więc całkiem dużo.

majowa aktualizacja Windows 10 1903 May 2019 Update aktualizacja menu Start

Windows 10 1903 to także lepsza wydajność menu Start

Windows 10 1903 zwiększa również wydajność menu Start, czyli tego elementu systemu, którego używamy bardzo często. Po prostu, majowa aktualizacja wprowadza dla niego osobny proces. Wcześniej był uruchamiany wraz z całym Shellem. To oznacza, że wystąpienie problemu z drugim z procesów nie wpłynie negatywnie na ten pierwszy. Menu Start nadal powinno działać bez zarzutu.

Windows 10 1903 zostanie udostępniony później w tym miesiącu. Niestety, Microsoft nabrał wody w usta i nie przekazał jeszcze informacji o dokładnej dacie premiery, na którą czeka wielu użytkowników. Cóż, pozostaje wierzyć, że nie będzie trzeba długo czekać na dostępność i nie pojawią się żadne problemy, które towarzyszyły nam w zeszłym roku. Później czeka nas debiut uaktualnienia 19H2.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

Windows 10 znajdziesz w naszym sklepie.

źródło: WindowsLatest

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij