Udostępnij
Tweetnij

Elon Musk pokazuje satelity Starlink, które SpaceX niedługo wystrzeli w kosmos

Elon Musk zaprezentował dziś satelity Starlink, które SpaceX w przyszłym tygodniu wystrzeli w kosmos. Luk rakiety Falcon 9 jest nimi wypełniony po brzegi. Dla porównania, można zobaczyć, ile miejsca zajęła Tesla Roadster, którą SpaceX wystrzeliło Falconem Heavy. Internet satelitarny Starlink ma docierać do każdego miejsca Ziemi.

Starlink to internet satelitarny SpaceX, który jest coraz bliżej realizacji. Elon Musk opublikował dziś zdjęcie luku ładowniczego rakiety Falcon 9, która wyniesie satelity w kosmos w przyszłym tygodniu. Fotka robi wrażenie, bo w ładowni udało się umieścić aż 60 takich obiektów, które następnie stworzą konstelację. Ta z czasem będzie rozbudowywana.

Elon Musk opublikował też drugie zdjęcie. Widzicie je poniżej i na nim można zobaczyć auto Tesla Roadster założyciela SpaceX, które wystrzelono w zeszłym roku w kosmos na pokładzie Falcona Heavy. Widać, że satelity Starlink nie są małe. Start rakiety już za kilka dni.

Elon Musk internet satelitarny SpaceX Starlink Tesla kosmos Elon Musk internet satelitarny SpaceX Starlink Tesla kosmos

Elon Musk wierzy, że SpaceX wystrzeli satelity Starlink już w środę

Obecnie start planowany jest na środę. Jutro SpaceX przeprowadzi test statyczny silników Falcona 9, który wyniesie satelity Starlink w kosmos. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to dwa dni później rakieta zostanie wystrzelona. Z czasem będą wystrzeliwane kolejne elementy konstelacji.

SpaceX planuje w tym roku wystrzelić kolejne satelity dla internetu Star Link. Elon Musk wierzy, że odbędzie się od 2 do 6 lotów, które będą wynosić w kosmos kolejne elementy. Docelowo będzie ich kilka tysięcy i będą one unosiły się na wysokości kilkuset kilometrów nad Ziemią. Internet satelitarny ma docierać do każdego zakątku globu.

Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło: Twitter

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij