Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 odzyska utraconą wydajność. Dzięki Reptoline od Google

Windows 10 1809 z ostatnią zbiorczą aktualizacją otrzymał aktywację Reptoline, które może poprawić wydajność okienek. Microsoft zaczął implementować to rozwiązanie Google już w 2018 roku. Wraz z premierą Windows 10 1903 Reptoline ma być włączone domyślnie. W ten sposób okienka mają odzyskać utraconą wcześniej wydajność.

Reptoline jest rozwiązaniem dla problemu z drugim wariantem Spectre. To duże zagrożenie, o którym głośno było w początkach 2018 roku. Microsoft zaczął implementować to rozwiązanie Google już wcześniej, ale do tej pory było ono wyłączone. Ostatnia zbiorcza aktualizacja dla Windows 10 1809 to zmienia.

Microsoft wraz z ostatnim zbiorczym patchem dla Windows 10 1809 aktywował Reptoline na części urządzeń. Tam można spodziewać się wzrostu wydajności, która została utracona po wprowadzeniu wcześniejszych poprawek dla Spectre 2. Gigant z Redmond zamierza to rozwiązanie wkrótce włączyć domyślnie. Wiemy, kiedy ma to nastąpić.

Microsoft aktywuje Reptoline wraz z premierą Windows 10 1903

Windows 10 1903 to najbliższa duża aktualizacja dla okienek, której premiery spodziewamy się w kwietniu. Microsoft wyjaśnia, że w tej wersji „dziesiątki” Reptoline ma być już włączone domyślnie u wszystkich. Wtedy powinniśmy oczekiwać, że wydajność systemu wzrośnie. Pytanie tylko: jakich wzrostów można się spodziewać?

Przykładowym jest aplikacja Office. W Windows 10 z aktywowanym Reptoline jest ona uruchamiana na komputerach z procesorami Intel Broadwell aż o 25% szybciej. To duży zysk. Pamiętajmy, że poprawki dla Spectre sprawiły, że wydajność w różnych zadaniach mogła spaść o około 5-30%. Rozwiązanie opracowane przez Google sprawia, że część tej wydajności będzie można ponownie odzyskać.

Przeczytaj także: Facebook i Messenger – triki i sztuczki, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij