Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 1809 ma bardzo słabą adaptację

Windows 10 1809 debiutował kilka miesięcy temu, a pomimo tego adaptacja tej wersji okienek jest bardzo słaba. Okazuje się, że Windows 10 October 2018 Update nie zdołał na razie zadomowić się nawet na co dziesiątym urządzeniu z ostatnim systemem Microsoftu. Udział edycji oznaczonej numerem 1809 jest niższy od 7%.

Windows 10 1809 miał premierę dokładnie na początku października. Wszyscy jednak kojarzymy to, że po kilku dniach Microsoft najprościej w świecie wycofał to uaktualnienie. Zawiniły temu błędy znalezione w oprogramowaniu, które okazały się być naprawdę poważne. Od listopada October 2018 Update dostępne jest do pobrania ponownie. Adaptacja systemu jest jednak naprawdę słaba.

Windows 10 1809 na razie zadomowił się tylko na 6,6% komputerów pracujących pod kontrolą „dziesiątki”. W zasadzie ciężko tu znaleźć jakiekolwiek porównanie do poprzedniej wersji, czyli April 2018 Update. Oba systemy dzieli wielka przepaść. Czego dowód macie na poniższym zrzucie ekranowym ze źródła informacji.

Adaptacja Windows 10 1809 October 2018 Update

Adaptacja Windows 10 1809 przebiega fatalnie

Gdy cofniemy się w czasie, to możemy znaleźć informacje o przejęciu Windows 10 April 2018 Update. W podobnym czasie system zdołał zadomowić się na ponad 84% komputerów z nowymi okienkami. Natomiast adaptacja wersji 1809 przebiegła wręcz fatalnie. Ostatnio Microsoft jednak udostępnił ten system szerzej i to może sprawi, że aktualizacja zacznie się umacniać.

Windows 10 1809 nie był pozbawiony błędów. Po wycofaniu na początku października musieliśmy czekać na wznowienie dostępności około 5 tygodni. To pozostawiło niesmak wśród wielu użytkowników okienek. Microsoft jednak obiecał poprawę i pozostaje wierzyć, że rzeczywiście w przypadku przyszłych uaktualnień bardziej się przyłoży.

Przeczytaj także: Facebook i Messenger – triki i sztuczki, które warto znać

źródło: AdDuplex

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij