Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 October 2018 Update znowu dostępny. Microsoft obiecuje poprawę jakości

Windows 10 October 2018 Update to aktualizacja, którą Microsoft z pewnością zapamięta. Uaktualnienie okazało się być wadliwe i po kilku dniach od premiery zostało szybko wycofane. Teraz Windows 10 October 2018 Update ponownie dostępny jest dla wszystkich użytkowników. Gigant z Redmond obiecuje, że w przyszłości bardziej skupi się na jakości oprogramowania.

Windows 10 October 2018 Update miał premierę na początku października. Niedługo jednak zaczęły pojawiać się doniesienia o znikających plikach użytkowników. Dlatego Microsoft szybko zareagował i wstrzymał dostępność aktualizacji. Teraz, zgodnie z przypuszczeniami, w ramach Patch Tuesday październikowe uaktualnienie udostępniono ponownie.

Windows 10 October 2018 Update w poprawionej wersji testowany był przez ostatnie tygodnie wraz z członkami niejawnego programu testów okienek. Microsoft chciał mieć pewność przed ponownym udostępnieniem październikowej aktualizacji, że nie dojdzie do żadnych błędów. Dlatego użytkownicy okienek musieli czekać tak długo, bo aż pięć tygodni. System jest już udostępniany poprzez usługę automatycznych uaktualnień. Można go też pobrać z użyciem asystenta aktualizacji.

Microsoft naprawia Windows 10 October 2018 Update błąd KFR kiedy aktualizacja dostępna

Windows 10 October 2018 Update był bardzo wadliwą aktualizacją

Microsoft na pewno nieprędko zapomni problemy, które w pierwotnej postaci spowodował Windows 10 October 2018 Update. Aktualizacja okazała się być naprawdę problematyczna. Gigant z Redmond twierdzi, że od momentu przyjęcia modelu Windows as a Service nigdy nie doszło do aż tak krytycznego błędu, jakim było znikanie prywatnych danych użytkowników. Na szczęście, firma zapowiada poprawę.

Microsoft zamierza w przyszłości dokładniej skupić się na jakości udostępnianego oprogramowania. Gigant z Redmond zamierza skrupulatnie testować kolejne aktualizacje. Po to, aby mieć pewność, że udostępniane systemy są pozbawione błędów, z którymi borykano się w ostatnim czasie. Kolejna duża aktualizacja dla okienek powstaje pod nazwą kodową 19H1 i jej premiera planowana jest na wiosnę 2019 roku.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z października

źródło

Marcelina Poznańska

Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką od sześciu lat. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij