Udostępnij
Tweetnij

Microsoft Edge z Windows 10 z Redstone 5 dostanie przebudowane ustawienia

Microsoft Edge z systemu Windows 10 czekają wraz z dużą aktualizacją Redstone 5 duże zmiany. Gigant z Redmond wprowadzi przebudowane ustawienia, gdzie zmieni się położenie poszczególnych opcji i pojawią się efekty Fluent Design. Na nowości jednak trochę poczekamy, bo finalna wersja Redstone 5 będzie dostępna dopiero jesienią.

Microsoft Edge z Windows 10 wraz z dużym, już szóstym uaktualnieniem Redstone 5 czekają kolejne udoskonalenia. Gigant z Redmond już nas przyzwyczaił do tego, że jego przeglądarka internetowa dostaje nowe funkcje wraz z każdą kolejną aktualizacją dla okienek. Nie inaczej będzie z tą, której spodziewamy się jesienią tego roku. Wśród nowości pojawi się m.in. odświeżona sekcja ustawienia.

Nie ukrywajmy, ale ustawienia przeglądarki Microsoft Edge od premiery Windows 10 niewiele się zmieniły. Cały czas sekcja wygląda tak samo, choć co jakiś czas pojawiają się tam nowe opcje. Wraz z aktualizacją Redstone 5 panel ten zostanie przebudowany. Członkowie niejawnego programu testów okienek wkrótce będą mogli wypróbować nowe ustawienia na własnych komputerach.

Nowe ustawienia w Microsoft Edge mają zostać wprowadzone wraz z jednym z najbliższych kompilacji poglądowych z gałęzi Redstone 5. Testerzy Windows 10 otrzymają więc ponownie dostęp wcześniej i w ten sposób będą mogli zobaczyć, co się zmieniło. Ilustruje to poniższy rzut ekranowy.

Microsoft Edge Windows 10 Redstone 5 nowe ustwienia

Widzimy, że nowe ustawienia dla przeglądarki Microsoft Edge wprowadzą m.in. osobną sekcję z opcjami powiązanymi z prywatnością i bezpieczeństwem. Pojawią się także efekty Fluent Design, które wprowadzone są co rusz w nowych obszarach systemu. Nowością będzie też efekt cieni z Fluent Design, który zostanie dodany na pasku przeglądarki.

Nowe ustawienia w Microsoft Edge z Windows 10 dopiero z Redstone 5, czyli jesienią

Wszyscy użytkownicy Windows 10 na te nowości trochę jeszcze sobie poczekają. Microsoft planuje udostępnić dla wszystkich finalną wersję uaktualnienia Redstone 5 dopiero jesienią tego roku. Dokładna data na razie nie jest znana i poznamy ja bliżej premiery. Prawdopodobnie powinniśmy spodziewać się tego systemu w październiku, bo April 2018 Update wydano w kwietniu.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z maja

źródło: WindowsLatest

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij