Udostępnij
Tweetnij

Fluent Design w Windows 10 doczeka się zmian. Microsoft kreśli przyszłość na BUILD 2018

Microsoft Build 2018 wprowadził wiele nowych zapowiedzi. Podczas konferencji firma potwierdziła również kilka nowości, które zostaną wprowadzone jeszcze w tym roku dla Fluent Design z Windows 10. Można się spodziewać między innymi zmian w cieniach, a także opcji wysuwania paska poleceń czy zmian w paskach nawigacji.

Microsoft podczas konferencji Build 2018 przeprowadził sesję pod tytułem Fluent Design: Evolving our Design System. Tam ogłoszono, jakie nowości zostaną dodane do Fluent Design z Windows 10 w ciągu nowego roku, a także co nowego pojawi się w aktualizacji dla Windows 10. Oto czego można się spodziewać.

Microsoft fluent design Windows 10 BUILD 2018

Fluent Design to system projektowy, który działa na wszystkich urządzeniach, w tym 2D i 3D, i obejmuje komputery, telefony, tablety, HoloLens, VR i inne urządzenia z Windows 10. Jedną z nowych rzeczy będzie tutaj wysuwanie paska poleceń. Ma to na celu pokazanie narzędzi i opcji zgodnych z tym, nad czym aktualnie pracujesz. Pierwszą z takich aplikacji, która będzie używała nowej funkcji jest OneNote.

Kolejną nową funkcją jest nowy typ głębi i efekty cienia. Microsoft wskazał podczas sesji, że wcześniej projekt był płaski, z ograniczoną paletą kolorów. Właśnie dlatego firma wprowadza nowy sposób zarządzania kolorami w aplikacjach.

Microsoft fluent design Windows 10 BUILD 2018

Wprowadzono również pewne zmiany w nawigacji. Chodzi tutaj głównie o nowy przycisk Wstecz. Możecie go zobaczyć na załączonym obrazku.

Fluent Design dla Windows 10 ze standardowymi i kompaktowymi widokami

Microsoft fluent design

Po uruchomieniu uniwersalnej platformy Windows aplikacje zostały zaprojektowane z myślą o ekranach dotykowych, oferując większe elementy dla dotykowego interfejsu. Niestety jest to nieporęczne dla tych, którzy używają myszy i klawiatury, więc teraz Microsoft oferuje standardowe i kompaktowe widoki. Jak widać na załączonym obrazku, aplikacja dostosuje się w zależności od rodzaju danych i typu urządzenia. Warto dodać, że wraz z Windows 10 April 2018 Update wprowadzono elementy Fluent Design w wielu nowych obszarach systemu.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z kwietnia

Źródło: Neowin

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij