Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 April 2018 Update (Spring Creators Update): jak zainstalować już dziś?

Windows 10 April 2018 Update, który do niedawna znany nam był pod nazwą Windows 10 Spring Creators Update, ma dziś premierę. To oznacza, że system będą mogli zainstalować wszyscy użytkownicy „dziesiątki”. Jeśli zastanawiacie się nad tym, jak zainstalować uaktualnienie Redstone 4 jeszcze dziś, to mamy dla was rozwiązanie.

Windows 10 April 2018 Update Microsoft potwierdził oficjalnie w piątek. Wtedy przekazano, że publiczna premiera aktualizacji powstającej pod nazwą kodową Redstone 4, odbędzie się w poniedziałek, czyli dziś. To oznacza, że Windows 10 Spring Creators Update, bo tak wcześniej nazywano to uaktualnienie, będzie mógł zainstalować użytkownik każdego zgodnego sprzętu.

Windows 10 April 2018 Update nie będzie jednak dostępny dla wszystkich od razu w mechanizmie do automatycznych uaktualnień. Początkowo Microsoft udostępni aktualizację tylko na nowsze komputery. To ich właściciele będą mogli pobrać system w pierwszej kolejności. Potem aktualizacja będzie zwalniana na kolejne urządzenia. Istnieje jednak sposób, aby przeprowadzić ręczną aktualizację.

Jak zainstalować Windows 10 April 2018 Update już dziś

Windows 10 April 2018 Update można w zasadzie będzie zainstalować na kilka różnych sposobów. Pierwszy już działa, bo powiązany jest z programem Insider. Testerzy już dysponują aktualną wersją oprogramowania (z numerem 17134.5) i jeśli jesteście naprawdę niecierpliwi i chcecie zainstalować Redstone 4 niezwłocznie, to udajcie się pod ten adres. Dla pozostałych z was proponujemy wykonanie instalacji z użyciem narzędzia Asystent aktualizacji. Zrobicie to wykonując poniższe kroki.

1. Upewnij się, że masz zainstalowany Fall Creators Update z aktualnymi poprawkami.

2. Udaj się na tę stronę Microsoftu, gdzie następnie musisz wybrać opcję Zaktualizuj teraz.

3. Uruchomi się proces pobierania narzędzia, które należy uruchomić. To sprawdzi, czy zainstalowana wersja „dziesiątki” jest aktualna.

4. W momencie, gdy zostanie wykryta wersja Fall Creators Update, a będzie dostępny już Spring Creators Update, to będzie można przeprowadzić proces aktualizacji.

5. Rozpocznie się proces aktualizacji, gdzie należy postępować zgodnie ze wskazówkami instalatora.

Pamiętajcie jednak, że w tej chwili jeszcze nie pobierzecie Windows 10 April 2018 Update w wyżej opisany sposób. Spodziewamy się, że narzędzie asystenta aktualizacji zostanie zaktualizowane o dostęp do Spring Creators Update dziś wieczorem. Powinno to nastąpić w okolicy godziny 19:00 naszego czasu. Tak więc uzbrajamy się w cierpliwość i czekamy lub wybieramy drogę Insidera.

źródło: Neowin

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij