Udostępnij
Tweetnij

Facebook Messenger z kontrolą rodzicielską. Meta wprowadza w aplikacji nowości

Facebook Messenger to popularna aplikacja do komunikacji, która otrzymuje kolejne nowości. Meta ogłosiła, że komunikator pozwoli na lepszą ochronę dzieci. Pojawia się kontrola rodzicielska, która umożliwi w komunikatorze Facebook Messenger podejrzenie poczynań pociech w aplikacji, ale bez dostępu do treści wiadomości.

Facebook Messenger to popularny komunikator należący do Meta, który ciągle jest rozwijany. Firma wprowadza kolejne nowości i tym razem jest to kontrola rodzicielska. Co umożliwia nowa funkcja? Z pewnością nie na czytanie treści wiadomości naszych pociech, ale nowych opcji i tak jest całkiem sporo.

Kontrola rodzicielska w aplikacji Facebook Messenger pozwala podejrzeć rodzicom to, jak dziecko korzysta z komunikatora i ile czasu spędza na konwersacjach ze znajomymi. Informacje te prezentowane są na czytelnych wykresach. Można też ustawić limit dla kontaktów, z którymi nastolatek może nawiązywać połączenia. Nie zabrakło też opcji dla powiadomień związanych z nawiązywaniem nowych kontaktów czy zgłoszeń.

Kontrola rodzicielska w aplikacji Facebook Messenger nie wszędzie

Meta na razie wprowadza te nowości do komunikatora Facebook Messenger tylko na wybranych rynkach. Są to Kanada, Stany Zjednoczone oraz Wielka Brytania. Z czasem opcje te powinny zostać wprowadzone także w innych regionach. Na to jednak będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać, co trzeba mieć na uwadze.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla Windows 11

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij