Udostępnij
Tweetnij

Google Maps otrzymuje nowy pasek boczny. Trwają testy

Google Maps w wersji web otrzymują użyteczną nowość. To nowy pasek boczny, który daje łatwy dostęp do ostatnio oglądanych miejsc. Na razie funkcja znajduje się na etapie programu pilotażowego i trwają jej testy. Niedługo pewnie aplikacja Google Maps otrzyma taki pasek w edycji przeglądarkowej na stałe.

Google Maps w edycji przeglądarkowej to aplikacja, która również ciągle jest rozwijana. Co prawda nie odbywa się to w tak szybkim tempie, jak to jest w przypadku wersji na telefony. Mimo to co jakiś czas tu również wprowadzane są pewne zmiany. Nie inaczej jest tym razem i pojawia się nowy pasek boczny. Za co on odpowiada?

Mapy Google Maps pasek boczny testy

Nowy pasek boczny z Google Maps w wersji web daje szybki dostęp do ostatnio oglądanych miejsc. Pozwala szybko wrócić do miejsca bez konieczności wyszukiwania i przeglądania poprzednich wyników. Lokalizacje otwierane są natychmiast z przeniesieniem do pełnej listy. Z wyglądu może to przypominać okno czatu, ale idea działania jest inna.

Nowy pasek boczny z Google Maps w ramach testów

Na razie trwają testy tego rozwiązania. Google Maps w wersji przeglądarkowej nie wyświetla tego elementu u wszystkich. Nowy pasek boczny pojawił się u wybranych użytkowników w ramach zawężonego programu pilotażowego. Nie wiadomo, kiedy taka opcja pojawi się na stałe.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla poczty Gmail

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij