Udostępnij
Tweetnij

Google Maps wyświetli jakość powietrza

Google Maps to aplikacja, która ciągle wzbogacana jest o nowe funkcje. Przed zbliżającym się latem otrzymuje ciekawą opcję. Tą jest jakość powietrza, która zostanie wyświetlona wraz z innymi informacjami o obszarach. Zobaczmy sobie, jak to działa w Google Maps i w jakiej skali prezentowana jest jakość powietrza.

Google Maps to aplikacja, która otrzymuje nowość wprowadzoną w zeszłym roku w urządzeniach z serii Nest Hub. To jakość powietrza, która prezentowana jest wraz z innymi informacjami o wybranych obszarach. Funkcja opiera się o specjalną skalę, której znaczenie z pewnością warto przybliżyć.

aktualizacja Mapy Google Maps jak sprawdzić jakość powietrza

Jakość powietrza w Google Maps korzysta z tej samej skali, co na urządzeniach z Nest Hub. Wartość podawana jest w zakresie do 400+. Im niższy wskaźnik AQI (Air Quality Index), tym lepiej. Dane pochodzą od różnych agencji rządowych, w tym od EPA oraz lokalnych dostawców poprzez PurpleAir. Jak można zobaczyć te szczegóły?

aktualizacja Mapy Google Maps jak sprawdzić jakość powietrza

Tak sprawdzisz jakość powietrza w Google Maps

Opcja dostępna jest w sekcji warstw, które można uruchomić dotykając ikonkę w prawym górnym rogu okna Google Maps. Następnie trzeba wybrać Jakość powietrza w obszarze szczegółów mapy. Funkcja została zapowiedziana już w marcu i powinna być w niedługim czasie wdrażana. Na razie nie wiadomo, czy będzie można z niej korzystać na wszystkich rynkach.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora Messenger

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij