Udostępnij
Tweetnij

Wine 7.0 z nową architekturą WoW64 i innymi nowościami dostępny

Wine 7.0 to nowa wersja popularnego narzędzia dla systemów Linux. Wprowadza ona pewne nowości oraz zmiany. Co nowego tu znajdziemy? Twórcy chwalą się m.in. nową architekturą WoW64 czy wsparciem Direct3D dla kolejnych kart graficznych. Zobaczmy, co jeszcze znajdziemy w Wine 7.0.

Wine 7.0 to nowa wersja narzędzia, które pozwala na uruchamianie aplikacji dla Windows na systemach Linux, Android czy macOS. Zmian jest mnóstwo, bo obejmują one ponad 9,1 tys. poszczególnych modyfikacji. Zobaczmy, co nowego znajdziemy w tej odsłonie. Nowości nie brakuje.

Nowości i zmiany z Wine 7.0 – co nowego

  • Przekonwertowano większość modułów do formatu PE. Plan zakłada konwersję pozostałych z nich po wersji 7.0.
  • Lepsza obsługa motywów. W narzędziu dodano jasny schemat oraz schematy kolorów, które można włączyć poprzez WineCfg.
  • Nowa architektura WoW64 (64-bitowa Windows-on-Windows), która dodaje sposobność uruchamiania 32-bitowych aplikacji w 64-bitowych systemach Unix.
  • Liczne udoskonalenia z zakresu grafiki, w tym wsparcie Direct3D dla kolejnych kart graficznych:
  • AMD Radeon RX 5500M, 6800, 6800 XT oraz 6900 XT
  • AMD Van Gogh
  • Intel UHD 630
  • NVIDIA GeForce GT 1030

Aktualizacja do Wine 7.0 jest już dostępna do pobrania. To samo dotyczy kodu źródłowego oprogramowania. Paczki dla poszczególnych systemów Linux oraz innych można ściągnąć na tej stronie.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora Messenger

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij