Udostępnij
Tweetnij

Spotify chce być jak TikTok? Testuje pionowe wideo

Spotify to kolejna platforma, która w jakimś stopniu kopiuje aplikację TikTok. Dotyczy to wyświetlania wideo, gdzie w poglądowej wersji oprogramowania zdecydowano się na pionowy feed. Taka zmiana została dostrzeżona w aplikacji Spotify beta na urządzenia z systemem iOS.

TikTok to platforma, która odniosła wielki sukces. Krótkie formy filmów przypadły do gustu milionom osób i to sprawiło, że aplikacja ByteDance cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Spotify doszło więc do wniosku, że można coś z stąd „podkraść”. Padło na pionowe wideo, czyli jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów oprogramowania.

Nowość dostrzeżono w poglądowej wersji Spotify beta na urządzenia z systemem iOS. Dostęp do tej aplikacji można uzyskać poprzez TestFlight. To tutaj pojawia się feed z wideo wyświetlanymi pionowo. To oznacza, że nawigacja odbywa się palcem poprzez przesuwanie do góry lub w dół. TikTok ma to rozwiązane podobnie.

Spotify beta na iOS to nie tylko pionowe wideo zapożyczone z aplikacji TikTok

Warto dodać, że w aplikacji Spotify beta na iOS dostrzeżono jeszcze jedną nowość. Tym razem związaną z paskiem dolnym, gdzie znajdują się przyciski nawigacji. Normalnie znajdziemy tu trzy kontrolki, ale Szwedzi w poglądowej wersji dodali czwarty. Tym jest Odkrywaj, który widać poniżej.

Spotify beta TikTok wideo aplikacje

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora Messenger

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij