Udostępnij
Tweetnij

Windows 11 na Mac – Parallels już nad tym pracuje

Windows 11 na komputerach Mac? Oficjalnie nie ma to być możliwe. Jednak Parallels już pracuje nad wsparciem dla Windows 11 na maszynach Apple.

Windows 11 według oficjalnych wymagań systemowych udostępnionych przez Microsoft nie będzie mógł być instalowany na komputerach Mac. Wynika to m.in. z faktu, że Apple nie montuje na płytach głównych swoich maszyn układów scalonych TPM (Trusted Platform Module). Z pomocą ma jednak przyjść firma Parallels.

Parallels potwierdziło w informacji udzielonej serwisowi źródłowemu, że pracuje nad zapewnieniem wsparcia dla Windows 11 na Mac. Dokładny termin realizacji tego planu nie jest znany. Firma jednak wyjaśnia, że dołoży wszelkich starań, aby stało się to możliwe. Tak więc nie pozostaje nic innego, jak tylko kibicować jej na drodze do osiągnięcia tego celu.

Parallels może nie zapewnić wsparcia dla Windows 11 na Mac

Tutaj trzeba mieć jednak na uwadze, że Parallels wcale nie musi osiągnąć założonego celu. Firma chce, aby tak się stało. Jednak nad zapewnieniem wsparcia dla Windows 11 na Mac mogą stanąć przeszkody, których być może nie da się przeskoczyć. Jak będzie w rzeczywistości, to pewnie przekonamy się za kilka miesięcy.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla aplikacji Spotify

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij