Udostępnij
Tweetnij

Google Maps odzyskuje kompas. Jest nowy widżet

Google Maps odzyskało kompas. Aplikacja dostanie nowy widżet z funkcją. Powrót rozwiązania jest efektem próśb użytkowników Google Maps.

Google Maps miało kiedyś kompas. W styczniu 2019 roku firma zaczęła jednak eksperymentować i u części użytkowników ten widżet wtedy zniknął. Około dwa miesiące później aplikacja straciła ten element u wszystkich. To niestety spowodowało falę niezadowolenia. Gigant wsłuchał się w głosy i postanowił przywrócić to rozwiązanie.

Google Maps odzyskuje kompas, o czym poinformowano na stronach wsparcia. Tam znajdziemy wyjaśnienie, że zmiana decyzji rzeczywiście jest spowodowana tym, o co prosili użytkownicy aplikacji. Funkcja zaczyna się już pojawiać, ale nie jest jeszcze widoczna u wszystkich. Gdzie ją znajdziemy?

aplikacja Google Maps widżet kompas

Nowy widżet i kompas pojawiają się w Google Maps 10.62

Z informacji przekazanych przez firmę wynika, że kompas pojawia się w Google Maps z numerkiem 10.62. Następuje to po rozpoczęciu nawigacji. Jednak u części użytkowników funkcja wraca też w innych wersjach aplikacji. Nie jest tak jednak u wszystkich. Prawdopodobnie w grę wchodzi tutaj jeszcze jeden dodatkowy czynnik, którym jest aktywacja po stronie serwerów. Wkrótce powinien zobaczyć to każdy.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla mobilnego Chrome

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij