Udostępnij
Tweetnij

Google Maps pozwala zmienić język w aplikacji niezależnie od systemu

Google Maps dostaje nową opcję. Jest nią zmiana języka niezależnie od tego wybranego w systemie. Zobaczmy, jak to można zrobić w aplikacji Google Maps.

Google Maps to aplikacja, która cały czas jest rozwijana. Jakiś czas temu zapowiedziano dla niej nową funkcję. To zmiana języka na inny od tego, który wybrało się w systemie. Do tej pory nie było możliwe i był wyświetlany interfejs w tym języku, który użytkownik ma w oprogramowaniu telefonu. Teraz to w końcu ulega zmianie.

Zmiana języka już pojawia się w aplikacji Google Maps. Jak to można zrobić? W tym celu należy dotknąć własny awatar i następnie udać się do Ustawień. Tam pojawi się nowa opcja o nazwie Język aplikacji. Tu należy wskazać nowy, który zostanie ustawiony niezależnie od wyboru w systemie na telefonie.

Mapy Google Maps zmiana języka

Zmiana języka w Google Maps jeszcze nie u wszystkich

Wygląda na to, że nowość włączana jest po stronie serwerów firmy. Taka opcja na razie nie pojawia się u wszystkich użytkowników aplikacji Google Maps, co pewnie w niedługim czasie ulegnie zmianie. Do wyboru jest 79 różnych języków. Występuje też mały błąd. Dotyczy on wskazówki na pasku wyszukiwarki, który pozostaje w poprzednim języku do momentu, aż wykona się restart aplikacji.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora Messenger

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij